lr 750x300 1

Nowy Lightroom coraz bliżej

Na początku marca ma pojawić się najnowsza odsłona Lightrooma. Szósta edycja programu niesie ze sobą sporo istotnych zmian, z czego jedną jest powrót do klasyki.

lr 750x300 1
 
Brakuje wam programów w edycjach pudełkowych? Jeżeli tak, to wygląda na to, że najnowszy produkt od Adobe zapełni tę lukę. W dobie szalejącej cyfryzacji takie rozwiązanie odchodzi powoli w niebyt. Wygląda jednak na to, że Lightroom 6, oprócz subskrypcji, zyska i taką edycję. Czy na edycję pudełkową ktokolwiek jeszcze się skusi pozostaje kwestią dyskusyjną, ale dobrze, że Adobe nie zamyka się na żaden rynek. Szczególnie, że cena prawdopodobnie będzie oscylowała w okolicy 130 Euro.
Nowy Lightroom ma pojawić się z początkiem marca, ale dokładna data jeszcze nie jest znana (jedne źródła podają 6 marca, inne 9). Ma być za to kompatybilny z systemami Windows (od 7 wzwyż) oraz Mac OS (od 10.8 wzwyż). Co jednak istotne, mają być to wersje 64-bitowe, co może oznaczać, że Lightroom będzie zjadał znacznie więcej pamięci niż dotychczas. Oczywiście zapowiedziano wzrost wydajności, ale tak dzieje się przy każdej premierze. Liczymy na to, że w końcu zostanie wykorzystana moc kart graficznych, które odciążą przy pracy procesor. Ale w te zapewnienia uwierzymy dopiero po premierze.
 
lr 750x300 2
 
Wygląda na to, że Lightroom pozazdrościł najbardziej znanemu dziecku Adobe, Photoshopowi (który właśnie teraz obchodzi 25 urodziny!). Pojawi się możliwość tworzenia automatycznie dużych panoram (w tym z plików raw), a także tworzenia zdjęć w technice HDR. Poprawiony zostanie pędzel, którym można było usuwać niepasujące elementy obrazu, a także tworzenie swoich własnych ustawień. Tych, po prezdefiniowaniu, będziemy mogli używać za pomocą jednego kliknięcia. Ciekawe i z pewnością przydatne rozwiązanie. Podobnie jak wprowadzenie rozpoznawania twarzy. Obejdzie się bez wcześniejszego tagowania, a wynikowe zdjęcia będzie można sortować według swojego klucza.
Zoptymalizowano tworzenie galerii webowych, w których pojawi się opcja kompatybilna z HTML 5. Także opcja fotoksiążek ma zostać poprawiona, a dzielenie się zdjęciami w sieci ma być łatwiejsze. Zapowiada się więc dobry program, szczególnie, że poprzednia wersja była znakomita. Lightroom 6.
Źródło: photorumors.com
Fot: adobe.com

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...