Nowy MacBook Air, Mac mini oraz iPad Pro – to przyniósł event Apple

Apple kocha Nowy Jork, a tego przynajmniej dowiedzieliśmy się z filmu, który zaczynał kolejną w tym roku konferencję. Event Apple przyniósł wiele nowości, a wśród nich m.in. nowy MacBook Air, Mac mini oraz nowy iPad Pro.nowy MacBook Air

 

The Brooklyn Academy of Music wypełniony został ludźmi chyba do ostatniego miejsca. To miejsce, które skupia wokół siebie sztukę. Nie dziwne więc, że pierwsze wideo poświęcone było właśnie im. Ludziom kreatywnym, a co za tym idzie takim, którzy korzystają też z produktów Apple. Wśród nich nie zabrakło też sław światowego formatu takich jak Kermit, czy David Grohl. Oczywiście Mac odgrywał w ich twórczości wielką rolę. Przynajmniej tak to zaprezentowano.

Nowy MacBook Air

Okazuje się, że duża część użytkowników Mac, korzysta z urządzeń po raz pierwszy. To aż 51% wszystkich zakupionych sprzętów. Tim Cook mówił także o tym, że sprzęty Mac znalazły już 100 milionów nabywców. Wspomniano także Mojave ma nowy wygląd w galerii, dark mode czy stacks, które porządkuje pulpit. Mac OS Mojave pojawił się na chwilę, by wprowadzić na scenę pierwszy z produktów. Był nim nowy MacBook Air.

Otrzymał on wyświetlacz Retina, którego szkło teraz rozciągnięte jest po całym przednim panelu. Przekątna ekranu to 13,3 cal, a rozdzielczość to aż 4 miliony pikseli, co sprawia, że zdjęcia i oglądane materiały mają zyskać znacznie lepszą jakość. Zadbano także o bezpieczeństwo, które od dawna zdaje się być tematem przewodnim nowych sprzętów Apple.

Zabezpieczenia oraz specyfikacja nowego MacBook Air

TouchID znalazło się bezpośrednio przy klawiaturze, a to sprawia, że nasz nowy MacBook Air będzie znacznie bezpieczniejszy. Dodatkowo zamontowano dodatkowy kontroler mający zabezpieczyć nasze dane i sprawić, że urządzenie będzie jednym z najbezpieczniejszych na rynku. Trzecia generacja klawiatury jest bardziej responsywna, a dodatkowo podświetlana. Force Touch Pad jest o 20% większy, jeżeli porówna się go z poprzednim modelem. Ma to dostarczyć znacznie lepsze doświadczenia.

nowy macbook air

Głośniki mają być o 25% głośniejsze, a jeżeli chodzi o specyfikację to wewnątrz znalazł się procesor od Intela i5. Pamięć RAM może być rozszerzona do 16 GB, a dysk SSD do 1,5 TB. Usprawnienia sprzętowe przyczyniły się do tego, że nowy MacBook Air jest o 17% cichszy od poprzednika. Do jego budowy wykorzystano też częściowo przetworzone materiały z recyclingu. Sama obudowa stworzona została też ze 100% przetworzonego aluminium. Nowy MacBook Air jest o 10% chudszy od poprzednika i waży około 1,2 kg.

Sprzęt dostępny będzie od 7 listopada, a zamawiać można go już od dziś. Ile kosztuje? Cóż, ceny zaczynają się od 1199 dolarów. W Polsce wyglądają natomiast tak:

  • 8 GB RAM / 128 GB SSD – 5 999 złotych
  • 8 GB RAM / 256 GB SSD – 6 999 złotych

Nowy Mac mini

Kolejnym pokazanym sprzętem był nowy Mac mini, który dostał teraz procesory cztero oraz sześciordzeniowe. Jeżeli chodzi o pamięć RAM, ta zaczyna się od 32 GB i może mieć do 64GB. Dyski będą teraz tylko SSD i mogą mieć do 2 TB miejsca na dane. One także wyposażone zostały w procesor zabezpieczający T2.

Nowe i ciche chłodzenie ma zapewnić komfort pracy. Wersja z 8 GB RAM zaczyna się już od 799 dolarów i podobnie jak w przypadku nowego MacBook Air, urządzanie można zamawiać od dziś, a dostępne będzie od 7 listopada.

mac mini

Today at Apple

To program, który ma za zadanie rozwijać kreatywność ludzi na całym świecie. Od dziś będą dostępne kolejne sesje, które odbywać się mają od początku przyszłego roku. Pozwolą użytkownikom dowiedzieć się wiele nowych rzeczy. Do tej pory skorzystało z tych sesji ponad 18 tysięcy osób, więc można uznać to za spory sukces. Takie sesje odbywają się w sklepach Apple na całym świecie. Cały czas otwierają się tego typu miejsca.

Ważne jest to, że każda z tych lokacji będzie korzystała z odnawialnych źródeł energii. Widać więc, że Apple faktycznie chce dbać o środowisko naturalne. Daje tym samym doskonały przykład innym, wielkim korporacją. I tak powinno być.

Nowy iPad Pro

Nowy iPad sprzedał się już w ponad 400 milionach sztuk. Co więcej sprzedaje się on lepiej, niż komputery osobiste takich gigantów jak HP czy Lenovo i Dell. Nie dziwne więc, że Apple postanowiło wypuścić nową wersję tabletu. Postawiono na wersję Pro.

Nowy iPad Pro to bardzo duża zmiana w stosunku do poprzednich modeli. Wyświetlacz Liquid Retina został rozciągnięty prawie do krawędzi urządzenia. Oznacza to, że nie ma już przycisku na dole, ale za to pojawiło się FaceID. Pojawią się one w wymiarach 11 oraz 12,9 cala. Tablety są też „chudsze”, bo teraz mają zaledwie 5,9 milimetra. Są także o 25% cichsze niż poprzednia generacja tabletów.

nowy iPad Pro

Jako że zabrakło przycisku, teraz nowy iPad Pro obsługiwany będzie głównie za pomocą gestów znanych z iPhone X. A12X Bionic to nowy procesor, który znalazł się pod maską tabletu. Ma on aż 10 miliardów tranzystorów i jest znacznie szybszy niż 92% laptopów obecnych w sprzedaży. Bateria ma wytrzymać cały dzień pracy. Wewnątrz może znaleźć się dysk o pojemności do 1 TB.

Nowe złącze w iPad Pro

I chyba najważniejsza zmiana, czyli to, że nowy iPad Pro ma teraz złącze USB typu C. Da to znacznie więcej możliwości użytkownikom, którzy nie będą musieli już szukać przejściówek. Dodatkowo da się tabletem naładować swojego iPhone’a. Kolejna generacja Apple Pencil także przynosi zmiany. Urządzanie trzyma się magnetycznie krawędzi tabletu i jednocześnie się wtedy ładuje. Miłe rozwiązanie, które na pewno przyda się wszystkim korzystającym non stop z rysika.

nowy iPad Pro

Wspomniano także o aplikacjach, które mają działać niewiarygodnie szybko. Dano nawet prztyczka w nos konsolowcom, kiedy powiedziano, że niektóre gry działają z prędkością 120 klatek na sekundę. Tak, to coś, czego konsole nie potrafią. Zaprezentowano także mobilną wersję NBA i wyglądała ona wprost niesamowicie. Takie samo wrażenie zrobił pokaz możliwości nowego iPad Pro z wykorzystaniem aplikacji Photoshop. Wykorzystano do tego plik PSD, który ważył ponad 3 GB i miał w sobie setki warstw. Niesamowite jest to, że wszystko działało wtedy płynnie i bez najmniejszego zacięcia.

Ile będzie kosztował nowy iPad Pro? Wersja 11 cali zaczynała się będzie od 799 dolarów, a wersja 12,9 cali od 999 dolarów. W Polce te ceny zaczynają się od 3799 złotych i 4799 złotych.

Dziś ma także wystartować nowy update do iOS 12.1. Ta ma przynieść między innymi grupowy FaceTime.

Po nowe laptopy, komputery oraz tablety, zapraszamy do naszego sklepu internetowego pod ten adres.

Źródło: Apple

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...