Świeżynki od Nintendo

Wczoraj, na konferencji prasowej Nintendo przedstawiło swój line-up na resztę roku oraz próbowało podgrzać atmosferę planowanymi na dalsze lata tytułami. Skutecznie?

 

 

Firma z Kraju Kwitnącej Wiśni rozszalała się przede wszystkim z wszelkiego typu produkcjami dookoła Amiibo. Gigant z Japonii wyraźnie czuje, że jego niecodzienne zabawki są cały czas na fali (i prawdopodobnie przez jeszcze długi czas będą) i stara się wycisnąć ze swego hitu wszystkie soki. Tak jak można się było spodziewać, nowe pomysły na figurki w powiązaniu z kultowymi postaciami Nintendo obrodziły niczym grzyby po deszczu. Nowością są karty do gier pomyślane jako tańszy odpowiednik statuetek, które można skanować w konsoli celem odkrycia nowych postaci, leveli czy innych bonusów. Na razie Nintendo główny nacisk kładzie na ich zastosowanie w nowej grze z serii „Animal Crossing” zatytułowanej „Happy Home Designer” (można też w nim używać figurek), gdzie zabawa będzie polegała na projektowaniu własnego wystroju domu, który w naszej ocenie współgra z charakterem napotykanych bohaterów. Oprócz tego znów na nasze ekrany zawitają całą chmarą postaci z „Super Smash Bros”, własne nowe przygody przeżyje Yoshi („Yoshi’s Woolly World”, figurki doń będą z dzianiny!), a „Mario Kart 8” dostanie darmowe rozszerzenie. Najciekawszą pozycją wydaje się natomiast kolorowa strzelanka z prześmiesznymi postaciami „Splatoon”. Dwoje graczy będzie mogło się w niej zmierzyć, m. in. dzieląc się w sterowaniu bohaterami na pad i dotykowy ekran.

http://www.youtube.com/watch?v=IMedqo8mLaQ

Oprócz produkcji związanej z Amiibo, całkiem nieźle zapowiadają się niektóre nowości na Wii. We wrześniu wpadnie w nasze ręce „Mario Maker”, w którym będzie można projektować swoje własne poziomy i „plansze”, podobne do tych z wielu gier ze słynnym wąsiastym hydraulikem (w oparciu o przeróżne platformy, zapadnie i tym podobne rzeczy wzięte z hitowych tytułów kultowej serii), będzie można się następnie nimi dzielić z innymi użytkownikami. Nintendo stawia tutaj wyraźnie na zbudowanie szerokiej publiczności, która pocztą pantoflową będzie przekazywać dobrą nowinę i zarażać kolejnych zaintrygowanych znajomków. Drugą najciekawszą pozycją, która ma szanse wypłynąć jest niemający jeszcze właściwego tytułu projekt „Shin Megami Tensei & Fire Emblem Crossover” opierający się na postaciach z „Fire Emblem”. Gra musi być jeszcze na bardzo wczesnym etapie produkcji, bo niewiele o niej wiadomo poza tym, że ma to być ultranowoczesne (cokolwiek to enigmatyczne określenie znaczy…) RPG, dziejące się jednocześnie w zwykłym świecie i tajemniczej magicznej krainie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.

Niczym specjalnym nie zaskakuje natomiast line-up na Nintendo 3DS. Nie licząc tytułów związanych z Amiibo, czekają nas głównie kontynuacje znanych, sprawdzonych serii, trochę puzzli do poukładania, monochromatyczna platformówka „Boxboy!” i darmowe (z płatnymi dodatkami) „Pokemon Rumble World”. Starano się zachwalać turową strategię „Code Name: S.T.E.A.M.”, której główną siłą mają być krótkie bitwy (trwające 1 min) pomiędzy poszczególnymi graczami, niemniej, jak na razie, rzecz nie zapowiada się zachwycająco, delikatnie mówiąc. 3DS znowu rozczarowuje, ale to akurat nowością już nie jest.

Asortymnet Nintendo dostępny jest w naszym e-sklepie.

Źródła: Kotaku.com, IGN.com.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...