You are here
Nowy zwiastun Wiedźmina – znamy datę premiery serialu Netflixa artykuły News 

Nowy zwiastun Wiedźmina – znamy datę premiery serialu Netflixa

Chyba żaden inny serial od Netflixa nie budził w nas takich emocji, jak The Witcher. Dziś zaprezentowano nowy zwiastun Wiedźmina oraz potwierdzono datę premiery, choć ta teoretycznie była już nam dobrze znana. W końcu w sieci trudno utrzymać coś w tajemnicy, a przynajmniej nie na długo.

Nowy zwiastun Wiedźmina
Fot. Netflix / Nowy zwiastun Wiedźmina

Wiedźmin, czyli serial, który ma szanse zatrzeć niemiłe wspomnienie po polskiej produkcji o tym samym tytule, zadebiutuje na platformie Netflix już 20 grudnia tego roku. Do premiery zostały więc niecałe dwa miesiące i jakoś zupełnie nam nie przeszkadza to, że 20 grudnia to tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Ubieranie choinki, pakowanie prezentów czy gotowanie barszczu będzie musiało poczekać, bo przed nami prawdziwa uczta. A przynajmniej wszystko na to wskazuje.

Nowy zwiastun Wiedźmina

Nowy zwiastun Wiedźmina pokazuje bowiem, że Netflix wie, jak budować napięcie. Pierwsze materiały mogły budzić w fanach lekki niepokój, ale na szczęście teraz wszystko powinno być już znacznie bardziej przejrzyste. Wiedźmin od Netflix faktycznie może być ciekawą alternatywą dla wszystkich, którym pozostał niesmak po Grze o Tron. Wcześniej w takie zapewnienia nie wierzyliśmy, ale te dwie minuty, które ma nowy zwiastun Wiedźmina, rozwiewają wszystkie wątpliwości. Netflix nie poszedł na łatwiznę.

Zwiastun zaprezentowano dziś na konwencie Lucca Comics and Games we włoskiej Lukce. Uczyniła to osobiście showrunnerka serialu, czyli Lauren Hissrich, która swoją aktywnością na Twitterze już od dawna podgrzewała atmosferę wokół serialu. W panelu dyskusyjnym wzięły także udział dwie aktorki, które już niebawem zobaczymy na ekranie, a były to Anya Chalotra (Yennefer) oraz Freya Allan (Ciri). Serial będzie skupiał się na fabule znanej z książek Andrzeja Sapkowskiego, a w większości na opowiadaniach.

Wiedźmin

Fabuła Wiedźmina od Netflix

Szczegóły samej fabuły nie są jeszcze do końca znane, bo podejrzewamy, że mimo literackiego pierwowzoru, będzie w serialu sporo zmian. Tak reklamuje go sama platforma w przesłanej informacji prasowej:

„Oparty na bestsellerowej serii powieści serial Wiedźmin to opowieść o przeznaczeniu i rodzinie. Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Obsada Wiedźmina

W postać Geralta z Rivii wcieli się Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Liga Sprawiedliwości), a w pozostałych głównych rolach wystąpią  Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer i Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia) jako Ciri. W pozostałych rolach pojawią się: Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude) jako Eist, Adam Levy (Knightfall, Przekręt) jako Myszowór, MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) jako Tissaia, Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) jako Fringilla, Therica Wilson-Read (Profil) jako Sabrina, Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit) jako Renfri, Eamon Farren (A.B.C.,Twin Peaks) jako Cahir, Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike) jako Jaskier, Lars Mikkelsen (House of Cards, Sherlock) jako Stregobor, Royce Pierreson (Wanderlust, Judy) jako Istredd, Maciej Musiał (1983) jako Sir Lazlo, Wilson Radjou-Pujalte (Jamillah & Aladdin, Dickensian) jako Dara oraz Anna Shaffer (Harry Potter) jako Triss.”

Nowe smartfony, laptopy oraz komputery, znajdziecie w naszym sklepie internetowy, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix Informacja prasowa / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment