O Vlogerach oraz o tym, że PewDiePie będzie miał własny show

PewDiePie wywołuje kontrowersje na każdym kroku, będąc prawdziwą gwiazdą rocka wśród graczy i Youtuberów. Teraz znany z filmików typu Let’s Play szwed będzie miał okazję poprowadzić własny program na TMZ.

Na kanale PewDiePie zmieniła się jedna rzecz, która z pozoru, jest nieistotna – najnowsze kilka filmów to vlogi. Gwoli wyjaśnienia – vlog to krótka forma dokumentalna, zazwyczaj pokazująca życie lub otoczenie kręcącego, najlepiej jak najdokładniej montowana i jak najczęściej publikowana. Pierwsze vlogi zaczęły się pojawiać już w roku 2005, od tego czasu ich forma zdążyła się już nieco zmienić oraz przyjąć pewien ostateczny kształt. Zasadnicze założenia różnią się, oczywiście, w zależności od autora, jednak niektórzy twórcy starają się kręcić codziennie. PewDiePie aktywnie vloguje ze swojej wyprawy do Los Angeles, na której ma realizować projekt owiany tajemnicą, wspólnie ze stacją TMZ. Najciekawsza w tym wszystkim jest postawa Feliksa (a tak nazywa się PewDiePie), który pokazuje tak dużo jak może, kręcąc przy okazji po raz kolejny klasycznego loga podróżniczego. Co ciekawe podróżuje ze swoją partnerką, Marzią, która też kręci własnego vloga, pokazując ich wyprawę z dwóch różnych perspektyw.

W ten sposób mamy już przynajmniej dwóch znanych vlogerów ostatnich miesięcy z Pie w nazwie. Drugim jest Krzysztof Gonciarz, znany kiedyś pod pseudonimem Lordareon, były redaktor serwisu Gry-Online.pl, obecnie przebywający w Korei i prowadzący vloga o nazwie UwagaPies. O ile vlog PewDiePie jest nowością i raczej dodatkowym zajęciem wynikającym z chwilowej przeprowadzki, o tyle TheUwagaPies to znacznie bardziej ambitny projekt, specjalnie kręcony w ten sposób, aby pokazać jak najwięcej z krajów, które celowo wybrał Gonciarz; zarówno pod kątem stylu życia, jak i kultury. TheUwagaPies ma również współprowadzącą, Kasię, która kręci równocześnie z Krzysztofem i razem z nim tworzy ich wspólną firmę, Tofu Media.

Forma tworzenia jaką jest vlog bardzo szybko odzyskuje popularność, zarówno wśród twórców, jak i zwykłych u użytkowników YouTube’a. To nowy, świeży sposób przekazywania treści, który pozwala w bardziej bezpośredni sposób towarzyszyć kręcącemu, jednak wymaga od niego (z czasem) dużych nakładów pracy. Polecamy też film dokumentalny I’m Vlogging Here, o znanym YouTuberze Shay Carlu i jego rodzinie, które życie zostało zupełnie zmienione przez tworzenie vloga.

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


 

 

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...