Ofiice 365

Pakiet Office 365 ląduje w Mac App Store

Na ubiegłorocznej konferencji WWDC, Apple zadeklarowało, iż wkrótce w sklepie Mac App Store pojawią się istotne z punktu widzenia użytkownika programy. Wśród wymienionych znalazł się oczywiście pakiet Microsoft Office 365, który pojawił się dziś w repozytorium z aplikacjami na macOS.

Ofiice 365

Dotychczas użytkownicy komputerów z rodziny Mac, który chcieli korzystać z pakietu biurowego od Microsoftu, musieli korzystać z oficjalnego sklepu giganta z Redmond. Od teraz w celu nabycia subskrypcji na wspomniany zestaw aplikacji wystarczy udać się do App Store.

Office 365 w App Store

Zgodnie ze wcześniejszymi informacjami pakiet biurowy od Microsoftu pojawił się w Mac App Store. W zestawie znajdziemy aplikacje takie jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneDrive oraz OneNote. Za przyjemność obcowania z oprogramowaniem po miesięcznym darmowym okresie próbnym zapłacimy odpowiednio:

  • 299,99 złotych rocznie za wersję Personal
  • 429,99 złotych rocznie za wersję Home
  • 599,99 złotych rocznie za wersję Solo

Microsoft Office dla macOS z Dark Mode i trybem Continuity Camera

Co z iWork?

Apple oferuje własny w pełni darmowy (dla komputerów Mac) pakiet biurowy z zestawem aplikacji odpowiadających Wordowi, Excelowi oraz pozostałym częściom Microsoftowego zestawu. Osobiście chwalę sobie narzędzia Apple, ale w kwestii zgodności z różnymi typami dokumentów, wygrywa Microsoft. Wielokrotnie spotkałem się już z problemami w edycji danych z poszczególnych pakietów i co gorsze — działo się to na polu zawodowym, gdzie na kompromisy nie mogę sobie pozwolić. Niemniej, iWork powinien wystarczyć typowemu użytkownikowi komputera i w tym konkretnym przypadku zakup Office 365 nie jest dla mnie zasadny.

Źródło: Microsoft, Apple

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....