You are here
Office 365 – potężne zmiany, wiemy jakie News 

Office 365 – potężne zmiany, wiemy jakie

Subskrypcyjny model pakietu biurowego Microsoftu doczekał się solidnego odświeżenia. W najnowszej wersji zaimplementowano kilka przydatnych funkcji rozszerzających możliwości aplikacji Word, Outlook oraz PowerPoint.

Office 365

Microsoft Office dystrybuowany jest jako regularny pakiet oraz jako usługa. Osobiście korzystam z opcji drugiej, czyli modelu subskrypcyjnego, którego zaletą są natychmiastowe aktualizacje, a co za tym idzie – pewność, że pracuje na najświeższym oprogramowaniu. Biorąc pod uwagę fakt, iż „żyję z pisania” niezwykle cenię sobie możliwość obcowania z nowinkami, szczególnie tymi dotyczącymi edytora tekstu. Jako że na co dzień tworze, edytuje oraz odbieram (przez Outlooka) pokaźną liczbę dokumentów – pakiet Office 365 jest mi zwyczajnie niezbędny. Nie jest idealny, ale Microsoft stara się to zmienić. Zmiany takie jak poniżej opisywane utwierdzają mnie w przekonaniu, iż wybór „biurowej” platformy giganta z Redmond był właściwą decyzją.

Word

http://www.youtube.com/watch?v=yMnD47lnFQk

Edytor tekstu od Microsoftu doczekał się dwóch (wymienię tylko te ważne) usprawnień. Pierwsze nazwano reasercher, odpowiada za wyszukiwanie cytatów oraz źródeł naukowych tematów, które chcemy zgłębić w związku z tworzonym przez nas dokumentem. Wyszukiwanie odbywa się w wysuwanym bocznym panelu. Do przeszukiwania źródeł Microsoft używa swojej wersji Grafu Wiedzy, który według zapewnień firmy jest stale udoskonalany.

Druga nowość w Wordzie dotyczy sprawdzana pisowni, które od teraz będzie odbywać się przy pomocy sztucznej inteligencji. Dotychczasowe podpowiedzi nie były idealne, brakowało rozpoznawania synonimów i prostych sugestii. Teraz wszystko ma się zmienić – na lepsze.

Outlook

http://www.youtube.com/watch?v=M40ha4fnKbU

Nie licząc rozwiązania Google – Gmaila, z którego korzystam prywatnie, na co dzień użytkuje również klienta pocztowego Outlook, będącego częścią składową Office 365. Wspomniana aplikacja została właśnie udoskonalona o wzmianki, znane z wersji webowej oraz specjalną zakładkę Inbox Focused. Wspomniany element inteligentnie sortuje wiadomości, decydując, które z nich są dla nas istotne, a które mogą poczekać. W sumie nie jest to nic nowego, jednak sam fakt wprowadzenia wspomnianego ficzera cieszy.

PowerPoint

http://www.youtube.com/watch?v=9T3XX7KWbLU

Tutaj jest chyba najciekawiej. Choć PP jest standardem, dodam – niezwykle popularnym to brakuje mi w nim wielu rzeczy. Zdaje się niedostosowany do dzisiejszych „multimedialnych” czasów, w których walory wizualno-estetyczne nabierają coraz większego znaczenia.

W najnowszej wersji pojawi się coś, co uczyni PowerPointa nowocześniejszym. Mowa o Zoom, czyli opcji pozwalającej na łączenie slajdów, prezentowanie kilku z nich na jednej powierzchni – coś w rodzaju mapy myśli. Naturalnie podobne rozwiązania dostępne są w innych aplikacjach, jednak dzięki Zoom nie będziemy musieli „uciekać” z ekosystemu Office’a.

Opisane wyżej nowości trafią do pakietu Office 365 już w najbliższych dniach. Czekajcie cierpliwie.

Źródło: Microsoft

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment