Office dla iPhone

Początkowo o oficjalnej wersji mobilnego pakietu Microsoft Office dla iPhone’a krążyły tylko pogłoski. Następnie pojawiły się pierwsze zapowiedzi, jednak bez szczegółów. Wraz z końcem ubiegłego tygodnia w Appstore zagościła wyżej wspomniana aplikacja do tworzenia i edycji dokumentów. 

Użytkownicy smartfonów z logiem nadgryzionego jabłka powinni krzyknąć HURRA!, niestety tego nie zrobią. Okazało się bowiem, że dostęp do aplikacji mają jedynie subskrybenci płatnej usługi Office 365. Co prawda istnieje trial, lecz to nie to samo co pełna wersja. Kolejną smutną wiadomością jest to, że pakiet biurowy działa jedynie na wybranych urządzeniach takich jak:

  • iPhone 4
  • iPhone 4s
  • iPhone 5
  • iPod Touch (najnowszy)
  • iPad (trzecia i czwarta generacja)
  • iPad mini

Aplikacja jest w pełni zintegrowana z SkyDrive oraz SherePoint, co jest równoznaczne z synchronizacją zmian w czasie rzeczywistym.

W przypadku dokumentów Word oraz Exel mamy możliwość tworzenia oraz edycji, jeśli jednak chodzi o PowerPoint, możliwe jest jedynie przeglądanie wcześniej zapisanych prezentacji.

Użytkownicy Androida, niestety w dalszym ciągu muszą zadowalać się alternatywnymi aplikacjami do obsługi dokumentów. Te na szczęście są darmowe, podczas gdy subskrypcja Office 365 wynosi 99$ w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce wersje domową możemy nabyć za uwaga… 429.99 zł. To o wiele więcej niż na zachodzie. Pozostaje mieć nadzieję że gigant z Redmond się opamięta i udostępni aplikacje w darmowej wersji.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...