You are here
Olbrzymi sukces Galaxy Fold: Samsung sprzedał milion urządzeń artykuły News 

Olbrzymi sukces Galaxy Fold: Samsung sprzedał milion urządzeń

Galaxy Fold mimo początkowych problemów związanych z konstrukcją oraz ciągłymi przesunięciami terminu premiery stał się niebywałym sukcesem firmy. Liczba sprzedanych na całym świecie egzemplarzy sięgnęła właśnie miliona sztuk. Ambicje Samsunga sięgają jednak znacznie wyżej.

Galaxy Fold
fot. Samsung

Trzeba przyznać, że Samsung potrafi wyjść z tarapatów bez szwanku. Całe zamieszanie spowodowane niedopracowaną konstrukcją urządzenia, dziś zdaje się nie mieć już żadnego znaczenia. Firma naprawiła „co trzeba”, oddając w ręce klientów wymarzony innowacyjny smartfon ze składanym wyświetlaczem. Co ciekawe, klienci nie podeszli do tematu zakupu nieufnie. Dowodzi tego liczba sprzedanych egzemplarzy sięgająca miliona.

Galaxy Fold rozszedł się w milionie sztuk

Początki Galaxy Fold były obiecujące. Przynajmniej na etapie przecieków oraz premiery, a w zasadzie prezentacji. Urządzenie zrobiło na obserwatorach rynku naprawdę pozytywne wrażenie. Nie jestem tym zaskoczony. W końcu mówimy o naprawdę innowacyjnej konstrukcji zakładającej obecność składanego na pół ekranu. Wygląd oraz możliwości, jakie płyną z użytkowania tego typu urządzenia przywoływały na myśl filmy SF. Niestety, pierwsze testy zweryfikowały oczekiwania i „marzenia”.

Kiedy Fold trafił do pierwszych testerów, szybko okazało się, że smartfon jest szalenie podatny na uszkodzenia. Problemowa okazała się warstwa chroniąca ekran przed uszkodzeniami oraz zawiasy regulujący otwieranie i zamykanie konstrukcji. Patrząc na to, że sprzęt został wyceniony na 1980 dolarów (w USA) oraz 2000 euro (w Europie), można by oczekiwać po nim większej wytrzymałości. Samsung przeprosił recenzentów i bijąc się w pierś, obiecał zmiany. Sample testowe wróciły do południowokoreańskiego giganta. Ten zaś rozpoczął prace naprawcze.

Czas likwidacji problemów oraz rozpoczęcie wysyłki pierwszych urządzeń nieco się przeciągał, ale ostatecznie smartfony zaczęły trafiać do klientów. Można by myśleć, że sprzedaż nie będzie specjalnie wysoka, zważając na cenę, która w Polsce sięga 9000 złotych. Błąd, Galaxy Fold rozszedł się w liczbie miliona sztuk, zaś Samsung ani myśli zwalniać. W październiku szacunkowa sprzedaż wynosiła połowę mniej, ale Koreańczycy planują zwiększyć ten wynik w przyszłym roku. Cel to 6 milionów składanych Galaxy Fold.

Źródło: TechCrunch

Related posts

Leave a Comment