You are here
To Oppo? Nie, to Realme 1 artykuły News 

To Oppo? Nie, to Realme 1

Oppo, choć w Polsce nie należy do najbardziej popularnych marek, to w swoich rodzimych Chinach jest bardzo rozpoznawalne. Teraz postanowiło się podzielić i nowy smartfon wypuścić pod zupełnie nową nazwą. Czym jest Realme 1?

Realme 1

Warto na samym już początku zaznaczyć, że Realme 1 został specjalnie stworzony z myślą o rynku indyjskim. Istniejąc więc niewielkie szanse na to, że sprzęt zostanie kiedyś wprowadzony do oficjalnej dystrybucji poza granicami tego kraju. A szkoda, bo smartfon wygląda intrygująco, a stosunek ceny do podzespołów jest więcej niż zadowalający.

Realme 1

Pierwsze co rzuca się w oczy, to wyjątkowa obudowa telefonu. Tyłu urządzenia przypomina to, co widzieliśmy już przy okazji m.in. HTC Touch Diamond czy nawet Oppo F7. Chodzi oczywiście o powierzchnię, która składa się z niezależnych elementów połączonych ze sobą. Tutaj mamy ich aż 15, ale będzie również dostępna wersja „normalna” z prostym, czerwonym wykończeniem. A co czeka nas wewnątrz?

Smartfon działał będzie w oparciu o procesor Helio P60, a jego pracę będzie wspierało 3GB lub 6GB RAM. Jeżeli zaś chodzi o pamięć na dane użytkownika, tej będzie albo 32GB albo 128. Akumulator o pojemności 3410 mAh też robi wrażenie. Podobnie jak opcja dualSIM w standardzie 4G. Nie od dziś wiadomo, że chiński producent lubi dodawać w swoich smartfonach wszelkiego rodzaju nowości, ale Realme 1 takie nie jest. Nie uświadczymy tu podwójnego obiektywu, ale jeden (16 Mpix). Na przedzie pojawi się także kamera do selfie (8 Mpix).

Interesujące jest to, że zamiast czytnika linii papilarnych, zastosowano rozwiązanie z odblokowywaniem telefonu za pomocą odczytywania twarzy. Zapewne spowodowane to było chęcią oszczędzenia na kosztach produkcji, co też wyjaśniałoby dlaczego nie ma podwójnego obiektywu. Realme 1 działało będzie na Android Oreo 8.1 z nakładką ColorOS 5.0, która ma dodatkowo posiadać funkcje pomagające w oszczędzaniu baterii (w oparciu o uczenie maszynowe).

Średniak, ale z ambicjami

Warto także wspomnieć o wyświetlaczu IPS LCD o przekątnej 6’’. Obraz wyświetlany jest w standardowych proporcjach 18:9, ale już w rozdzielczości FullHD+. Jak więc dobrze widać, Realme 1 nie jest telefonem, który skradłby serca milionów, ale z całą pewnością znajdzie w Indiach swoich nabywców. I podejrzewamy, że tych będzie całkiem sporo zważywszy na to, ile za sprzęt liczy sobie producent. Wersja podstawowa będzie kosztowała 8990 rupii, co daje około 470 złotych. Ta lepsza to już wydatek w przeliczeniu na złotówki około 740. Czyli naprawdę bardzo dobrze, jeżeli przyjrzymy się specyfikacji.

Realme 1 ma szansę na powodzenie o ile mieszkańcy Indii zaufają nowej marce. Wszak Oppo jest już dość dobrze rozpoznawalne na całym świecie więc decyzja o zupełnie nowym produkcie, może dziwić. Nie ma też co liczyć na to, że sprzęt trafi do Polski, co w tym przypadku jest smutne. Jeżeli zostałby w takich samych, bądź zbliżonych cenach, znalazłoby się na niego sporo nabywców.

Najnowsze smartfony i akcesoria znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: GSMArena

Related posts

Leave a Comment