Priest Simulator

Priest Simulator – ale… po co?

Jest wiele różnych symulatorów na rynku i czasem człowiek zaczyna się zastanawiać nad ich sensem. O ile możemy zrozumieć symulatory samochodów, pociągów, samolotów czy nawet łowienia ryb, to tego zrozumieć nie możemy. Priest Simulator, czyli gra, gdzie wcielamy się w księdza, nie wygląda ani dobrze, ani zabawnie. Cóż, to raczej nie będzie produkt eksportowy z naszego kraju.

Priest Simulator

Kromka chleba, koza, menel. To tylko część z symulatorów, które można ograć i spędzić przy nich kilka godzin. Patrząc na materiał udostępniony przez Ultimate Games S.A. z Warszawy, ich nowa produkcja taka niestety nie będzie. Oczywiście ocenianie czegoś przed premierą mija się z celem, ale niestety zaprezentowany zwiastun wywołuje raczej zgorszenie, niż rozbawienie. I nie chodzi tutaj o samo nawiązanie do instytucji Kościoła, ale raczej o to, jak gra jest wykonana.

Priest Simulator

Zacznijmy od tego, że Priest Simulator pojawić ma się na Steam dopiero z początkiem 2020 roku, czyli jeszcze dużo może się zmienić. I szczerze mówiąc, mamy na to wielką nadzieję, bo na ten moment produkcja odbiega od tego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Warstwa graficzna przypomina Postal 2 i chyba tą produkcją inspirowali się twórcy. Zachowania księdza, którego poczynania obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, są łagodnie to ujmując… prostackie. Oparte na najprostszych skojarzeniach i poprowadzone po najmniejszej linii oporu.

W grze pojawią się także wątki nadprzyrodzone, bo jak inaczej określić strzelanie do demonów czy odprawianie egzorcyzmów. Szkoda tylko, że wyglądają one tak przaśnie. Może jednak po prostu się starzejemy w redakcji, bo po komentarzach, które można znaleźć w sieci, gracze wydają się… zachwyceni. W samym Priest Simulator będziemy także mogli odprawiać kazania, ścigać się samochodem, walczyć z innymi przedstawicielami duchowieństwa i zapewne jeszcze dużo więcej. Wypuszczając trailer ponad rok przed planowaną premierą, studio mogło się lekko pośpieszyć, ale przecież obecnie Kler jest jednym z najbardziej dyskutowanych filmów w historii Polski. Idealnie wstrzelono się więc w zainteresowania szerokiej publiczności. O tym, czy będzie to strzał celny, przekonamy się w 202 roku.

Tytuł pojawi się tylko na PC.

Komputery i laptopy znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: Steam / Ultimate Games S.A.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...