You are here
Otaguj billboard dronem News 

Otaguj billboard dronem

Rosnąca w niesamowitym tempie popularność dronów jest wprost proporcjonalna do ilości ich zastosowań. Ludzka kreatywność nie zna granic, a małe latające maszyny tylko proszą się o niekonwencjonalne wykorzystanie.


Popularyzacja dronów przebiega błyskawicznie, ludzie za ich pomocą kręcą filmy, reportaże, a w ostatnim czasie małych latających robotów do podglądania podejrzanych używa policja. Dla zastosowań handlu i transportu zostały wprowadzone specjalne prawa dotyczące poruszania się dronami w przestrzeni powietrznej miasta. Pojawiają się coraz liczniej sklepy i pizzerie, które używają dronów do dostarczania swoim klientom zakupów. Jednym zdaniem, można powiedzieć, że drony są na każdym kroku. O tym też przekonali się nowojorczycy będący świadkami pierwszego tagowania w historii za pomocą drona. Chodzi o znanego w środowisku artystę – grafficiarza: KATSU. Wspomniany artysta ostatnio w ramach eksperymentu stworzył serię obrazów malowanych za pomocą dronów. Możliwe, że był to trening przed pierwszym w historii tagiem publicznym wykonanym za pomocą zmodyfikowanego drona Phantom DJI; na rogu Houston St. i Lafayette w Nowym Jorku artysta pozwolił sobie oznaczyć kilkoma liniami gigantyczny billboard z Kendall Jenner.
 
http://www.youtube.com/watch?v=7vZzqjKIBNc
 
To pierwszy tego rodzaju przypadek, możliwości w przypadku malowania graffiti za pomocą latających maszyn, które są w stanie wlecieć prawie wszędzie są wręcz nieograniczone. Ciekawe, że obecnie również stróże prawa (między innymi w Polsce) wykorzystują latające roboty do walki z przestępcami i wandalami; zanosi się więc na regularne starcia w powietrzu. To oczywiście nie wyczerpuje kreatywności ludzi wobec dronów, niedawno pisaliśmy o specjalnych modyfikacjach drona, aby mógł unieść kamerę Phantom Flex, a dziś możemy jeszcze zobaczyć latającego robota, który dzięki pomysłowości właściciela wygląda jak Sokół Millenium.
 
http://www.youtube.com/watch?v=-oufm-SXdiI

Źródło: Wired, zdjęcie Arthur Holland Michel

Amatorów tagowania zapraszamy na zakupy do nas, również posiadamy drony.[moduleplant id=”165″ moduleclass_sfx=”p-r-2 waga-0 hidden” produkt_id=”90297″ sklep_id=”1″ mod_showtitle=”0″ ]

Related posts

Leave a Comment