You are here
Oto Ross – pierwszy robot zatrudniony w firmie prawniczej! News 

Oto Ross – pierwszy robot zatrudniony w firmie prawniczej!

Sztuczna inteligencja na stałe nie zagościła jeszcze w naszych domach, lecz w innych dziedzinach życia radzi sobie coraz lepiej. Potencjał, który drzemie w robotach zdaje się doceniać kancelaria prawnicza „Baker & Hostetler”, która zdecydowała się dać angaż maszynie zwanej Ross stworzonej przez „IBM”.

Ross slide

Kancelaria prawnicza „Baker & Hostetler” jako pierwsza na świecie zdecydowała się skorzystać z usług prawnika, będącego sztuczną inteligencją. Do zadań AI o imieniu „Ross”, które działa na bazie kognitywnego superkomputera „IBM Watson” będzie należało zajmowanie się obsługą prawną spraw dotyczących bankructwa. Poprzez filtrowanie ogromnej ilości zbędnych informacji roboprawnik wesprze pracę swojego działu, w którym dotychczas było zatrudnionych pięćdziesiąt osób z krwi i kości.

W „BakerHostetler” wierzymy, że nowoczesne technologie, takie jak systemy kognitywne i inne formy uczenia maszynowego są w stanie pomóc nam dostarczać lepsze usługi naszym klientom. Korzystamy z usług Rossa od momentu, gdy został stworzony. Jesteśmy dumni z tego partnerstwa – mówi Bob Craig, szef działu informacji „Baker & Hostetler”.

„Ross”, pierwszy na świecie sztuczny prawnik rozumie pytania oraz formułuje odpowiedzi na nie, posiłkując się obowiązującymi odczytami z prawodawstwa, orzecznictwa i wszelkiej literatury fachowej. Robot udzieli nam rzeczowej odpowiedzi na konkretne pytanie, a jakby tego było mało, wykona kopię zapasową wniosków w przypadku, gdybyśmy chcieli je odczytać w późniejszym terminie.

http://www.youtube.com/watch?v=Y_cqBP08yuA

Według zapewnień twórców maszyna uczy się, a nabyte doświadczenie czyni ją szybszą oraz skuteczniejszą. Możliwości „Rossa” są nieograniczone, więc nie powinno nikogo dziwić, że o zatrudnieniu robota w swoich szeregach coraz śmielej myślą inne firmy, i to nie tylko z branży prawniczej.

Więcej informacji na temat projektu Ross znajdziecie pod tym adresem.

Źródło: Rossintelligence.com, Futurism.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Related posts

Leave a Comment