Overmax Vertis You – sprawdźmy następcę Vertis 02 Plus

Po zapoznaniu się ze specyfikacją techniczną nowego modelu Overmax’a zacząłem się zastanawiać czy aby na pewno mam do czynienia z budżetowcem. Owszem, nie jest to urządzenie najwyższych lotów, lecz zastosowane komponenty, przy odpowiedniej optymalizacji mogą sprawić, że Vertis You będzie ciekawą propozycją dla osób szukających przyzwoitego smartfona w niskiej cenie.

You coverPicture750x300

Za tym, że urządzenie należy do najniższej półki cenowej przemawiają takie elementy jak procesor i pamięć operacyjna. Dwurdzeniowa jednostka MediaTek MT6572 (rdzenie Cortex A7), taktowana zegarem 1.2GHz oraz 512 MB pamięci RAM nie zwiastują płynnego działania Androida w wersji 4.2.2. Z drugiej jednak strony już nie raz przekonałem się, że za sprawą odpowiedniej optymalizacji systemu, można uzyskać zadowalające efekty w kwestii wydajności.

Elementami zaprzeczającymi zaszufladkowaniu Vertisa You w kategorii budżetowców są: Ekran IPS 2, Aparat główny 8Mpix, przednia kamerka do wideo rozmów 1,3Mpix oraz ciekawa stylistyka.

you

Nie oszukujmy się. Smartfon na grafikach prasowych wygląda po prostu cudnie. Ponadto w zestawie znajdziemy wymienne obudowy w wielu kolorach, co pozwoli na głębszą personalizację wizualnej strony Vertisa.

Cena urządzenia nie została jeszcze potwierdzona. Zapewne, poznamy ją dopiero 30 marca, kiedy to słuchawka trafi do sklepów. 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...