Piwo750x300

P.I.W.O. rozleje się na Pałacu Kultury i Nauki

 

Pałac Kultury i Nauki zamieniony na olbrzymi, sterowany komputerowo wyświetlacz? Zadania tego podejmą się wrocławscy studenci Koła Naukowego MOS.

7 września na fasadzie budynku PKiN od strony ulicy Marszałkowskiej rozpocznie się nietypowy pokaz światła. Okna budynku staną się pikselami i utworzą animacje połączone z dźwiękiem. Zawdzięczać to możemy wrocławskim studentom, którzy w ramach projektu P.I.W.O.  Light Show (Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy) stworzą niesamowite widowisko. W miniony piątek twórcy przeprowadzili już testy systemu na PKiN. A oto co powiedzieli na temat swojego najnowszego przedsięwzięcia – Pokaz na PKiN jest dla nas ogromnym wyzwaniem technicznym oraz logistycznym. Technicznym ze względu na ogrom budynku, jego konstrukcję i odległości między poszczególnymi elementami systemu. Logistycznym ze względu na skalę wydarzenia, transport sprzętu oraz rozmieszczenie go w PKiN, gdzie praktycznie na każdym piętrze znajduje się inny najemca, z którym musimy ustalić procedury wstawienia i zabrania naszego sprzętu. W tym momencie chcielibyśmy podziękować wszystkim instytucjom, które umożliwiają nam realizację pokazu z wykorzystaniem ich pomieszczeń – mówi Piotr Ficek, jeden z organizatorów pokazów.

http://www.youtube.com/watch?v=U28923j–P8

Grupa działa od 7 lat i ma na swoim koncie m.in. oświetlenie najwyższego polskiego budynku mieszkalnego – Sky Tower. Pewną ciekawostką pozostaje fakt, że animacje wyświetlane na budynkach może opracować i zgłosić każdy. Aby skorzystać z takiej szansy należy z pomocą edytora znajdującego się na stronie twórców i narysować własny projekt. Gotowe animacje zobligowani jesteśmy przesłać na adres: piwo.konkurs@gmail.com. Na tych, których animacja zostanie wyświetlona na PKiN, czekają nagrody.

Na stronie inicjatywy można również głosować na utwory, jakie zostaną puszczone podczas pokazu. W repertuarze mogą znaleźć się takie przeboje jak: „Skyfall” Adelle, „No Freedom” Dido, „Lili” Eneja, „I thank you very much” Margaret, „Diamonds” Rihanny lub „One way or another” One Direction.

Wrześniowa trasa P.I.W.O. Light Show, przygotowana we współpracy z Radiem Zet, obejmie trzy polskie miasta:

  • Warszawę – 7 września (Pałac Kultury i Nauki),
  • Wrocław – 14 września (Bank BZ WBK we Wrocławskim rynku),
  • Kraków – 30 września (Hotel Forum).

Start projektu zainauguruje pokaz w Warszawie, który rozpocznie się w najbliższą sobotę (7 września), o godzinie 19:40 i według założeń potrwa około 40 minut.

Więcej informacji na stronie P.I.W.O. oraz Facebook

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...