[PGA 2014] Zjazd Twórców Gier – prelekcje i warsztaty dla przyszłych deweloperów

W dniach 27. i 28. października poznańskim targom PGA towarzyszyła dosyć istotna dla branży gier impreza. ZTG (Zjazd Twórców Gier) to wydarzenie mające przybliżyć fanom gier rolę dewelopera i przeciwności, z którymi musi on się zmierzyć pracując nad projektem.

„Zjazd Twórców Gier” jest doskonałym przykładem na to, iż świat gamedevu, otwiera się na nowe osoby. Zapewne nie jeden fan elektronicznej rozrywki marzy, aby pewnego dnia stworzyć coś własnego, a być może jeszcze na tym zarobić. Impreza towarzysząca targom „Poznań Game Arena” to prawdziwa kopalnia wiedzy, dzięki której każdy uczestnik nie tylko dowie się dość istotnych szczegółów z dziedziny programowania, projektowania, tworzenia grafiki, dźwięku, czy nawet marketingu, ale i otrzyma pokaźną ilość wiedzy na temat omijania błędów, jakie mógłby popełnić realizując własny projekt.

Ewent wystartował w sobotę, o godzinie 11:00 i podzielony został na jedenaście bloków programowych. W pawilonie numer 14 równolegle w pięciu salach odbyły się prelekcje oraz warsztaty. Wśród prelegentów mogliśmy znaleźć przedstawicieli takich gigantów jak: Techland, CD Projekt Red, Microsoft, ale również osoby reprezentujące jednoosobowe studia.

Oddzielny akapit należy poświecić tematom, którymi chcieli się z nami podzielić mówcy:

  • Jak zacząć jako programista”,
  • „Czy deweloper potrzebuje wydawcy”,
  • „Jak być twórcą niezależnym i nie zbankrutować”,
  • „Zawieranie umów z wydawcą gry”,
  • „Blaski i cienie gamedevu”.

Jak możemy zauważyć prelekcje były całkiem interesujące… Nas, jednak najbardziej zaintrygował tematSex, drugs and….. VIDEO GAMES! Czyli o spotkaniach gwiazd muzyki z branżą gier. I się nie zawiedliśmy… Błażej „Błarz” Grygiel w luźny, a zarazem niezwykle zabawny sposób – swoją drogą z przyjemnością, bym posłuchał cyklicznej audycji radiowej, której byłby gospodarzem – zaprezentował mariaż gwiazd muzyki z produkcjami wideo. Więcej na ten temat, w jutrzejszym artykule, do którego przeczytania zachęcam, już teraz!

Dodatkowych informacji, o „ZTG” zaczerpniecie z oficjalnej internetowej strony wydarzenia.

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...