Philips 258B6QUEB zdjęcie monitora

Philips pokazuje monitor z wyjściem USB-C

Do portfolio producenta dołączył właśnie nowy monitor, który jako pierwszy ma wyjście USB typu C.

Philips 258B6QUEB zdjęcie monitora

Do tej pory USB typu C kojarzyło się ze smartfonami. To w końcu dla naszej wygody stworzono nowy typ złącza, które nie wywołuje ciągłej frustracji. Przecież każdy kto choć raz próbował podłączyć cokolwiek przez USB wie, że potrzeba do tego dokładnie 3 podejść. USB-C problem rozwiązało i staje się coraz popularniejsze. To już nie tylko smartfony, tablety czy notebooki. Teraz przyszła pora na monitor.

Przesyłanie danych, np. plików video, będzie teraz znacznie szybsze. Zamontowane w Philips 258B6QUEB USB-C pozwala na transfer z prędkością do 10 Gbps. Z pewnością ucieszy to fanów wysokich rozdzielczości, bo transfer filmu w jakości 4K będzie trwał około jednej minuty. Oprócz podłączania do monitora zewnętrznych urządzeń, będzie je można także jednocześnie ładować. Jeżeli nasz smartfon wyposażono w USB-C problem ładowarki mamy już z głowy. Oczywiście na obudowie znajdują się także standardowe złącza DisplayPort 1.2, DVI, VGA czy HDMI.

Philips 258B6QUEB zdjęcie monitora

Tak zachwala produkt Albert Ulfman, Product Manager Philipsa: „W dzisiejszych czasach wydajność złącza odgrywa istotną rolę w utrzymaniu produktywności użytkownika. Z satysfakcją zwiększamy naszą ofertę o 25-calowy monitor z najnowszym, a zarazem najlepszym na rynku złączem. USB typu C pozwala na podłączenie wszelkich urządzeń, w tym notebooka do monitora, przy ich jednoczesnym ładowaniu, eliminując potrzebę stosowania dodatkowych kabli zasilających. Użytkownik może podłączyć wszystkie urządzenia zewnętrzne za pośrednictwem jednego kabla”. I trudno nie przyznać mu racji.

Ekran IPS o przekątnej 25 cali ma rozdzielczość QuadHD (2560×1440 px, 60 Hz) i zapewnia kąty widzenia 178 stopni. Mikroskopijna ramka wokół wyświetlacza sprawia, że obszar roboczy jest lepiej widoczny i nie rozprasza użytkownika. Ciekawe jest to, że Philips 258B6QUEB powstał w 65 procentach z materiałów pochodzących z recyclingu. Cieszy fakt, że producent dba o ekologiczną produkcję i miejmy nadzieję, że procedura wdrożona ona zostanie do każdego urządzenia. Monitor dostępny będzie już w czerwcu, a przyjdzie nam za niego zapłacić 1699 złotych.

Źródło: Philips
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

559 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...