PictureInPicutre750x300

Picture in picture znane z mobilnego YouTube’a pojawia się w Chrome

Podczas odtwarzania filmów w mobilnej aplikacji YouTube bardzo często zdarza mi się „przeskakiwać” pomiędzy kanałami. Całe szczęście, dzięki opcji „picture in picture” zaimplementowanej w kliencie najpopularniejszej usługi mogę to zrobić bez wyłączania danego nagrania. Wszystko działa w tle. A co jeśli powiem, że podobne rozwiązanie działa w przeglądarkowej wersji serwisu?

PictureInPicutre750x300

Dobrze, zanim przejdę do opisania wspomnianej funkcji, muszę zaznaczyć jedną rzecz – nie mówimy tutaj o oficjalnej opcji, lecz o rozszerzeniu, dzięki któremu możemy cieszyć się „picture in picture” w desktopowej wersji Chrome. To, że produkt nie wyszedł spod skrzydeł Google, nie oznacza bynajmniej, iż nie jest wart zainteresowania. Przeciwnie – osoby ceniące tytułowy dodatek w aplikacji mobilnej z pewnością docenią YouTube™ Picture in Picture (Beta).

Po dodaniu do Chrome stosownego rozszerzenia, nasz przeglądarkowy YT zmieni nieco swoje zachowanie. Dla przykładu: jeśli podczas oglądania ulubionego teledysku opuścimy stronę, udając się na stronę główną serwisu (lub inne miejsce w obrębie YouTube), ten nie zostanie zamknięty, a jedynie zminimalizowany do postaci niewielkiego okienka w jednym z rogów ekranu. Jak dla mnie rozwiązania genialne, choć żałuje, że nie działa ono także podczas przeglądania zewnętrznych stron. Cóż, z pewnością wpłynęłoby to negatywnie na wydajność przeglądarki, która i tak jest już wystarczająco obciążona, gdyż dodatek nie należy do „lekkich”.

00Pic

Dlaczego Google nie pomyśli o tym, aby  zaimplementować rozwiązanie w przeglądarkowej wersji swojego serwisu? Wątpię, aby problemem była kwestia stabilności tudzież wydajności. W moim odczuciu powodem jest chwilowe (mam nadzieję, że chwilowe) „odpuszczenie” rozwoju aplikacji przeglądarkowych na rzecz mobile. Cóż – jest to zrozumiałe, gdyż większość konsumpcji treści odbywa się właśnie na urządzeniach mobilnych, jednak gigant nie powinien lekceważyć użytkowników „pełnych” systemów. To może odbić się kiedyś czkawką.

Jeśli chcecie przetestować YouTube™ Picture in Picture (Beta), udajcie się pod ten link i dodajcie rozszerzenie do waszej przeglądarki Chrome. Nie zapomnijcie podzielić się z nami w komentarzach opinią dotyczącą dodatku.

Źródło: Twitter, Chrome Web Store.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...