Europasamsung

Słaba sprzedaż laptopów Samsunga na starym kontynencie – giagant wycofa się z rynku europejskiego?

Najpierw Sony, teraz Samsung. Dlaczego giganci technologiczni uciekają z rynku komputerów osobistych? Słaba sprzedaż jest wystarczającym argumentem, choć sprawa wydaje się złożona.

Europasamsung

W teorii Samsung rezygnuje z dystrybucji laptopów w tym chromebook’ów na rynku europejskim, gdyż ten jest wystarczająco ustabilizowany, a co za tym idzie, nie ma potrzeby „pompowania” pieniędzy na promocję w tym regionie. Dotychczas sprzedaż komputerów przenośnych na starym kontynencie była wyższa niż średnia na innych rynkach, więc Samsung nie powinien obawiać się o pozycję. Tyle teorii…

W praktyce powód „ucieczki” południowokoreańskiego producenta z rynku europejskiego jest inny – słaba sprzedaż, a właściwie to, że konsumenci nie wymieniają sprzętu z taką częstotliwością jak jeszcze kilka lat temu. Następstwem tego jest naturalnie spadek słupków sprzedaży producentów komputerów.

Kolejnym argumentem przemawiającym za słusznością decyzji jest  skupienie się na segmencie Mobile – właśnie to obecnie napędza rynek, a jak wszyscy doskonale wiemy, Samsung jest niekwestionowanym smartfonowym gigantem.

Czy waszym zdaniem „ucieczka” Samsunga z rynku komputerów osobistych w Europie do dobry pomysł?

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...