SpotMini Slide

Pies-robot, który pomoże w domowych obowiązkach

Spółka „Boston Dynamics” powinna już być kojarzona przez nie jednego fana nowinek technologicznych. Producent tworzący inteligentne roboty zaprezentował kolejne dzieło ze swojej fabryki, model przypominający psa.

SpotMini Slide

„Boston Dynamics”, jeden z najbardziej kreatywnych i utalentowanych zespołów inżynierskich na świecie, zaprezentował swoją najnowszą kreację o nazwie „SpotMini”. Mechaniczny zwierzak przypominający krzyżówkę psa z żyrafą waży 25 kg (29,5 kg z dołączonym ramieniem) i jest pierwszym modelem w portfolio amerykańskiej firmy używającym silników elektrycznych – w przeciwieństwie do poprzednich robotów, które korzystały z rozwiązań hydraulicznych. Dzięki temu, iż producent wyposażył psa-robota w szereg różnego rodzaju czujników – nawigacyjnych, naprowadzających i percepcyjnych, ten jest w stanie uczyć się nowych zachowań czy bezproblemowo poruszać w ciasnych pomieszczeniach, a nawet stromych schodach.

„SpotMini” w porównaniu do żywego zwierzaka nie potrzebuje jeść, pić ani spacerować. Nie uczula i nie gubi sierści, a jakby tego było mało, wyręczy nas jeszcze przy prostych domowych obowiązkach – bez problemu poradzi sobie z takimi czynnościami jak: wstawianie naczyń do zmywarki, wyrzucanie śmieci do kosza, a nawet poda nam puszkę z napojem. Jedyny minus, że w pełni naładowany mechaniczny czworonóg wytrzyma około półtorej godziny, po czym będziemy musieli podłączyć go do źródła energii.

Co prawda robot aktualnie znajduje się w fazie prototypu, lecz dziełu „Boston Dynamics” trudno odmówić potencjału i być może w przeciągu kilku lub kilkunastu lat zawita on do naszych mieszkań.

http://www.youtube.com/watch?v=tf7IEVTDjng

Więcej szczegółów na temat modelu „SpotMini” znajdziemy na oficjalnej stronie firmy „Boston Dynamics”.

Źródło: Bostondynamics.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

559 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...