PlayStation VR – czy warto zawracać sobie nim głowę?

Temat wirtualnej rzeczywistości od dłuższego czasu nie znika z portali i stron poświęconych technologii. Każde pojawienie się przecieku czy gry, które odwołują się do VR, niesie za sobą ożywioną dyskusję o sensowności istnienia tego rozwiązania.

Wśród opinii wypowiadających się osób nie brakuje głosów, że VR się nie przyjmie i umrze śmiercią naturalną, jak miało to miejsce w przypadku innych pomysłów, które trafiły na śmietnik historii. Główną przeszkodą dla wielu użytkowników jest ogromna cena sprzętu, która dla wielu stanowi barierę nie do pokonania. Są co prawda tańsze odpowiedniki gogli, jak np. Google Cardboard zrobione z tektury, od których można zacząć swoją przygodę z VR, ale wciąż wirtualna rzeczywistość nie jest u nas bardzo popularna. Może się to zmienić za sprawą VRidge, dzięki któremu zagramy w wysokobudżetowe produkcje także na tańszych urządzeniach wirtualnej rzeczywistości.

Tańszym rozwiązaniem, dostępnym dla większej liczby użytkowników, miało być PlayStation VR, które zapowiedziano na październik tego roku. Jego cena na rynku europejskim ma wynosić 399 euro, czyli na dzień dzisiejszy 1715 złotych. Biorąc pod uwagę urządzenia, których cena wynosi od 600 do 1000 dolarów, PlayStation VR nie jest wcale takie drogie, choć, nie oszukujmy się, jego cena jest wyższa od samej konsoli PS 4. Na chwilę obecną możemy spodziewać się na niego parę perełek i patrząc na kolejne informacje jakie do nas napływają przy okazji chociażby GDC wiemy, że liczba tytułów będzie ciągle rosnąć.

Zapowiedziano już pierwszy zestaw PlayStation VR, którego cena ma wynosić około 2200 zł. W jego skład wejdą: gogle PlayStation VR, PS Camera, PS Move oraz gra PlayStation VR Worlds. Oczywiście wybrać możemy również wersję podstawową, czyli samo urządzenie w cenie 1715 złotych. Czas pokaże czy samo PlayStation VR, jak i technologia wirtualnej rzeczywistości w ogóle, się przyjmie czy też zniknie w mrokach historii tak, jak wiele świetnych pomysłów, których potencjał w pewnym momencie osłabł, co doprowadziło do śmierci produktu.

Waszym zdaniem warto inwestować w VR, czy może jesteście w tej grupie użytkowników, która pozostaje do całego tego zamieszania sceptycznie nastawiona?

 

Źródło: dualshockers.com 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...