515016115

Po 20 latach wróci kultowa polska gra Polanie

Z okazji dwudziestych urodzin gra Polanie doczeka się remake. To z pewnością dobra wiadomość dla fanów tej kultowej strategii, która była znana w całej Europie. Ogłosił to twórca pierwotnej wersji gry, Mirosław Dymek.

515016115
 
Producent zdradził, że nowa wersja jest już grywalna, ale warstwa wizualna wciąż wymaga wykończenia. Odświeżona gra ma zachować wszystkie najważniejsze i najbardziej charakterystyczne cechy oryginału. Tytuł gry się nie zmieni i nadal będzie to strategia czasu rzeczywistego. Grę w 1996 roku stworzyła grupa studentów pod przewodnictwem Mirosława Dymka. Była to polska odpowiedź na pierwszą część kultowego Warcrafta.

Gracz wcielał się w postać księcia Polan Mirko, który musi odbudować zniszczoną osadę i dokonać zemsty na sąsiednich plemionach. Ciekawostką jest to, że głównym surowcem w grze było nie złoto, ale… mleko. Premiera ma się odbyć w tym roku, na razie jednak brak dokładnej daty premiery. Na początku produkcja trafi na urządzenia z systemem Android, a dopiero później na PC.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...