You are here
Poczta Polska chce automatu pocztowego na każdej klatce artykuły News 

Poczta Polska chce automatu pocztowego na każdej klatce

Puls Biznesu donosi o planach spółki Poczta Polska dotyczących przejęcia Pakomatic. Zważając na rosnącą potęgę InPost i gęsto rozlokowane Paczkomaty, sprawa wydaje się poważna. W grę wchodzi bowiem wdrożenie automatów pocztowych rzeczonej firmy w budynkach wielorodzinnych (np. blokach).

Poczta Polska
fot. Poczta Polska

Wygląda na to, że Poczta Polska planuje zastąpić, choćby częściowo tradycyjne skrzynki pocztowe w budynkach wielorodzinnych rozwiązaniem zbliżonym do Paczkomatów InPost. Aby zrealizować przedsięwzięcie, spółka zamierza przejąć Pakomatic.

Poczta Polska z własnym odpowiednikiem „Paczkomatów” w blokach

Kiedyś sprawa była prosta — jeśli listonosz dostarczający przesyłkę nie zastał Cię w domu lub gdy jej rozmiary były większe niż standardowe, pracownik Poczty Polskiej zostawiał awizo. Paczka oczekiwała na adresata w stacjonarnej placówce. Niestety, kolejki oraz konieczność odbycia wizyty w rzeczonym punkcie nie są najwygodniejszą forma odbioru zamówienia. Właśnie przez to sporą popularność zdobyły w Polsce firmy kurierskie. Z czasem i tutaj pojawiały się problemy z dostarczalnością. Wszak, nie zawsze da się zastać adresata. Wtedy też do gry wszedł InPost oferujący nietypowe „skrytki pocztowe”, tak zwane Paczkomaty.

O całej sprawie informuje Plus Biznesu, na łamach którego pojawił się artykuł. Z tekstu możecie dowiedzieć się o wszystkich szczegółach, jednak clou sprawy jest to, że Poczta Polska patrzy w przyszłość i planuje działania mające na celu wyrównanie szans walki z konkurencją. Patrząc na to, jak prężnie funkcjonuje InPost, spółka zdaje się nie mieć w innego wyboru.

Aby rozwiązanie w postaci automatów pocztowych trafiło do wielorodzinnych budynków mieszkalnych, potrzeba zaangażowania deweloperów. Współpraca z firmami budującymi nowe osiedla to nie wszystko, jednak działania te mogą stanowić świetny punkt zaczepienia i pozwolić na spopularyzowanie odpowiedzi na Paczkomaty.

Źródło: Plus Biznesu

Related posts

Leave a Comment