[WAP-NIAK 2016] Zapowiedź zlotu

Moda na retro nie słabnie, co widać chociażby po liczbie imprez dedykowanych leciwym platformom. W maju odbędzie się czwarta edycja WAP-NIAKA, którego bohaterami będą małe Atari oraz ZX Spectrum.

WAP-NIAK to zlot o specyficznej atmosferze – na jego miejsce wybrano ogródki działkowe na Żeraniu, zaś zmagać się można jedynie w dwóch konkurencjach (stworzenie gry lub muzyki). Mimo tego do Warszawy przyjeżdżają ludzie z różnych miast, by przy kiełbasce z grilla dyskutować do rana o wspólnej pasji.

Konkursy, nazywane w języku uczestników zlotów kompotami, to nie jedyna atrakcja WAP-NIAKA. Co roku imprezie towarzyszą prelekcje i dodatkowe zmagania w postaci konkursów wiedzy. Trzeba przyznać, że tematyka wykładów jest ciekawa, bo czy wiedzieliście, że za pomocą suszarki można uzyskać na małym Atari ciekawe efekty graficzne?

Jeśli retro Was interesuje, ale z jakichś przyczyn nie macie własnego komputera, albo też za młodu graliście na jakiejś platformie i pozostał Wam do niej sentyment, to mam dobrą informację – różnorodność przywiezionego przez uczestników sprzętu powala, bo na 8-bitowym Atari czy ZX Spectrum się oczywiście nie kończy. A zlotowicze bardzo chętnie pozwalają innym korzystać z wystawionego przez nich sprzętu.

Na koniec garść przydatnych informacji. WAP-NIAK odbędzie się w dniach 27-29 maja 2016, na ul. Jagiellońskiej 61a w Warszawie. Na miejscu istnieje możliwość spania, wystarczy zabrać ze sobą materac lub karimatę. W pobliżu jest Biedronka oraz miejsce, gdzie można zjeść domowy obiad. To co, widzimy się w maju na zlocie?

Więcej informacji: WAP-NIAK

_______________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...