Pokemon Go WP

Mobilny Windows i Pokemon Go? Czemu nie…

Użytkownicy mobilnych kafelków ubolewają nad brakiem dedykowanej wersji aplikacji Pokemon Go. Okazuje się, że niepotrzebnie, gdyż przy odrobinie chęci mogą oni zakosztować wirtualnej rozrywki w postaci wspomnianej gry.

Pokemon Go WP

Windows Phone, a obecnie Windows 10 Mobile nie jest postrzegany przez twórców oprogramowania w tym gier, jako platforma dochodowa. Nic dziwnego, wszak skromna liczba userów, którzy dodatkowo rzadko sięgają do kieszeni, nie zachęcają deweloperów do inwestycji w produkt Microsoftu. Przez taką sytuację, wiele świetnych tytułów nie trafia na wspomniany system. Android i iOS to co innego, jednak nie każdemu pasują OS-y od Google i Apple.

Petycja

Wierni fani WP i W10 Mobile nie dają za wygraną i obstają twardo za wybraną przez siebie platformą. Nie czynią tego biernie, co pokazuje przykład próby „wymuszenia” na twórcach stworzenia wersji dedykowanej mobilnym okienkom. Niestety, petycja nie dała zamierzonego efektu, co nie znaczy, że w Pokemon Go nie zagramy na „problematycznych” uradzeniach…

Alternatywa

Wiemy już, że petycja nie pomogła, co akurat nie powinno dziwić właściwie nikogo. Na szczęście pojawiło się światełko w tunelu, a mówiąc ściślej PoGo-UWP, czyli port Pokemon Go dedykowany użytkownikom mobilnych okienek. Jak każda nieoficjalna wersja produktu, tak i ta cierpi na pewne „dolegliwości”. W przypadku Pokemonów objawiają się one brakiem niektórych funkcji, które na szczęście twórcy skutecznie łatają oraz mniejszymi drobnymi problemami.

Nie mniej jednak aplikacja (gra) działa i nic nie zwiastuje zmian w tej materii. Oczywiście, taki stan rzeczy nie musi trwać wiecznie. Twórcy produktu mogą starać się zablokować dostęp do serwerów. Na chwilę obecną jeszcze tego nie uczynili. Dlaczego? Podarzewem, że szukają skutecznej metody, która nie utrudni życia użytkownikom innych platform. Tak… to wbrew pozorom jest ze sobą ściśle powiązane, gdyż opisywany port symuluje iPhone’a, a więc tak jest rozpoznawany. To tłumaczy fakt niezablokowania aplikacji.

Źródło: AndroidCentral, androidheadlines

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...