Polska premiera Xbox One

Po prawie roku od światowej premiery na polskim rynku zadebiutowała najnowsza konsola giganta z Redmond. Czy warto było czekać?

Dzień 5 września 2014 roku zapisze się wielkimi zgłoskami wśród polskich fanów najnowszego konsolowego dziecka Microsoftu. Na tę chwilę rodacy czekali osiem lat, bo właśnie taki okres minął od debiutu rynkowego Xboxa 360. Z tej okazji polski odział amerykańskiej firmy zorganizował cykl imprez prezentujących możliwości swojego next-gena.

Xbox One na PGA

Jednak prawdziwym sprawdzianem dla Microsoftu okażą się targi PGA, które odbędą się w dniach 24-26 października. To coroczne święto fanów elektronicznej rozrywki – prawdziwy raj dla cosplayerów, uczestników turniejów e-sportowych (Finały Ligii Cybersport), twórców gier (Zjazd Twórców Gier), kolekcjonerów gadżetów, jednym słowem wszystkich miłośników gier wideo.

Nie zabraknie tutaj również ludzi związanych bezpośrednio z branżą gier. Na imprezie pojawiają się specjalni goście, a producenci na swoich stoiskach zaprezentują najnowsze urządzenia z własnego portfolio. Odwiedzający poznańskie targi na stoisku giganta z Redmond znajdą z kolei kilkadziesiąt konsol.

Więcej o wydarzeniu dowiecie się tutaj.

 PS kontra Xbox

Sprzęt japońskiego koncernu na naszym rynku pojawił się w październiku ubiegłego roku. Przez, ten okres Ci co planowali wymienić konsole na nową generację, już to zrobili. Trudno myśleć, iż wszyscy użytkownicy Xboxa 360 czekaliby prawie rok, aby przesiąść się na nowe urządzenia amerykańskiej firmy. Czy  zwłoka nie okazała się strzałem w stopę? W opinii polskiego oddziału Microsoftu nie!

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze sprzedaży nowej konsoli Xbox One” – tak skomentował sytuację Tomasz Siedlecki, Dyrektor ds. Marketingu RTV Euro AGD – „Według informacji, które otrzymaliśmy jesteśmy liderem w jej sprzedaży. Dobry rezultat jest wynikiem m.in. przedsprzedaży prowadzonej przez nasz sklep internetowy euro.com.pl, gdzie nasi klienci otrzymywali przy zakupie dodatkową grę. Jesteśmy przekonani, że wraz z pojawieniem się takich oczekiwanych tytułów jak FIFA 15, Forza Horizon 2 czy Assassin’s Creed: Unity sprzedaż jeszcze wzrośnie.” – kontynuuje.

http://www.youtube.com/watch?v=XWwzNwEFM2M

Co prawda, to tylko wypowiedź pracownika ogólnopolskiej sieci sklepów ze sprzętem RTV/AGD, ale podobne zdanie na temat wyników sprzedaży ma Jakub Mirski, Marketing Manager marki Xbox w Microsoft – „Wyniki sprzedaży konsol Xbox One w trakcie pierwszego weekendu po premierze pokazują siłę marki Xbox w Polsce oraz zainteresowanie konsumentów urządzeniem oferującym tak wszechstronną rozrywkę. Mając na uwadze, że główne działania promocyjne są dopiero przed nami, można spodziewać się bardzo dobrych wyników sprzedaży do końca roku. Dziękujemy graczom za ich ciągłe wsparcie dla marki Xbox w Polsce.” – mówi.

Czy prognozy obu Panów okażą się mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości, na to musimy jeszcze trochę poczekać.

Październikowa aktualizacja oprogramowania

Na ten moment dostępne jest już tekstowe tłumaczenie menu konsoli i aplikacji – wprowadzone 29 sierpnia w najnowszym upgradzie oprogramowania. Działa również sterowanie gestami za pomocą zestawu czujników. Musimy jednak poczekać, aż Kinect zacznie rozpoznawać polskie polecenia głosowe. Może nastąpi to już w październiku kiedy to Microsoft wypuści najświeższą aktualizację. Sprawdźmy co takiego przyniesie najnowszy update.

Otóż gigant z Redmond dogadał się z polskimi dostawcami telewizji, czego skutkiem jest dostępność na rodzimym rynku usługi „OneGuide”. Funkcja ta polega na tym, iż podczas oglądania telewizji wyświetlany jest pasek Xboxa, na którym przeczytamy informacje dotyczące oglądanego aktualnie materiału, a także sprawdzimy przyszły program TV.

Z opcji tej skorzystają użytkownicy:

 • Astra 19.2 Kanały Niezakodowane,
 • Astra 19.2 Wszystkie Kanały,
 • Cyfrowy Polsat,
 • DVB-T,
 • DVB-T National Lineup,
 • Multimedia Polska,
 • NC+,
 • Orange Polska,
 • Telewizja naKartęHD,
 • Telewizja na Kartę SD,
 • Toya,
 • TVP (Astra),
 • UPC Kaon,
 • UPC MediaBox,
 • Vectra.

Warto zauważyć, że dzięki wprowadzeniu owej usługi wreszcie w pełni wykorzystamy funkcję „Xbox SmartGlass”. Oznacza to nic innego jak to, że nasz smartfon z zainstalowaną aplikacją zamieni się w pilota do kablówki. Oprócz tego działać będą VOD-y, a także  „Stream TV” – możliwość strumieniowania telewizji na dowolne urządzenie, na którym zainstalowana jest apka „Xbox SmartGlass”.

Wraz z pojawieniem się październikowej aktualizacji doczekamy również zmian w obsłudze konsoli. Dzieki podwójnemu wciśnięciu butona Xbox uruchomimy drugą aplikację w trybie „Split screen” (podzielony ekran). Normalnie zrobilibyśmy, to za pomocą komendy głosowej, jednak jak już wiemy te w naszym kraju  nie są jeszcze dostępne.

Microsoft odświeżył sekcje znajomych i osiągnięć. Co zaowocuje tym, iż od tej pory użytkownicy będą mogli podglądać, co robią ich znajomi, natomiast własnymi osiągnięciami podzielą się na portalach społecznościowych.  Powodów do narzekań nie będą mieli również miłośnicy formatu MKV oraz standardu DLNA

Bundle dostępne w Polsce

W chwili startu Xbox One dostępny będzie w wersji z dyskiem twardym o pojemności 500 GB, odtwarzaczem Blu-Ray, modułem Wi-Fi, jednym kontrolerem, jednym kablem HDMI, zestawem słuchawkowym z mikrofonem, zasilaczem oraz 14. dniowym dostępem do usługi Xbox Live Gold.

Na naszym rynku pojawiły się dwa zestawy:

 •  konsola z grami FIFA 15 i Forza Motosport 5, w cenie ok. 1700 zł,

 

 • konsola z Kinect  + gry FIFA 15 i Dance Central Spotlight za ok. 2000 zł.

Niedługo Microsoft poszerzy swoja ofertę o trzy kolejne pakiety:

standardowy z grą FIFA 15,

Świat wirtualnej rozrywki

Pomimo wielu różnych funkcji najnowszego Xboxa, głównym zadaniem urządzenia zwanego konsolą jest możliwość grania w gry wideo. Na ten moment dostępne są m. in.następujące tytuły:

 • Forza Motorsport 5,
 • Ryse: Son of Rome,
 • Dead Rising 3,
 • Kinect Sports Rivals,
 • Killer Instinct.

http://www.youtube.com/watch?v=snTwGEeGdNU

Już wkrótce na rynku zadebiutują kolejne. Z pełną lista produkcji, które ukarzą się na nowy sprzęt Microsoftu oraz Sony zapoznacie się pod tym adresem.

Start najnowsze dziecko Microsoftu może i ma udany. Pozostaje tylko pytanie, czy urządzenie zdoła nadgonić stracony czas do swojego największego konkurenta w postaci PlayStation 4?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

328 More posts in konsole category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...