[Poradnik] Na co ci Smartwatch?

Moda na urządzenia ubieralne ma się świetnie, choć nadal budzi skrajne emocje. Jedni uważają, iż są to tylko drogie gadżety bez praktycznego zastosowania. Z kolei inni nie wyobrażają już sobie bez nich egzystowania. Która grupa znajduje się bliżej prawdy? Na to pytanie spróbuje odpowiedzieć, ten poradnik.

Smartwatch poradnik Slide

Inteligentne zegarki dobrze współpracują ze smartfonami, informując nas o przychodzących SMS-ach, wiadomościach e-mail czy połączeniach, ale również pozwalając na bezpośrednie odebranie i – w przypadku wybranych modeli, takich jak „ZeWatch3” – prowadzenie rozmowy. Tylko dlaczego nie możemy w takiej sytuacji po prostu sięgnąć po telefon? Problem ten doskonale rozumieją osoby, które trzymają smartfon w plecaku lub podręcznej torbie. Znalezienie w pośpiechu komórki wśród innych licznych przedmiotów to jedno, sytuacja wygląda znacznie gorzej w przypadku, gdy w ogóle nie słyszy się w takiej sytuacji dzwonka.

Być zawsze w formie

Ważnymi dodatkami dla osób aktywnych fizycznie są: pedometr, liczenie kroków, mierzenie pokonanego dystansu czy pokazywanie, ile udało się spalić kalorii. Wielu podważa sensowność tych funkcji, twierdząc, iż równie dobrze można przecież po prostu wyjść i pobiegać bez żadnego sprzętu. Takie rozwiązanie faktycznie będzie się sprawdzać, ale tylko w przypadku osób, które sport uprawiają wyłącznie dla własnej przyjemności. Dopiero gdy ktoś na poważnie zamierza zabrać się za siebie, wtedy dokładne rozplanowanie dystansu i tempa biegu nabiera zupełnie nowego znaczenia, a bieżące monitorowanie własnych wyników naprawdę ułatwia zadanie i mobilizuje do dalszej pracy nad sobą.

ZeWatch3 skate Bike Screen

Gdzie ten telefon? Tutaj!

Zegarek, który mamy cały czas przypięty do nadgarstka, trudno zgubić. Z telefonami sytuacja wygląda z goła inaczej. Smartwatch – dzięki możliwości przedzwonienia z niego na numer aparatu – nie tylko ułatwia szybkie znalezienie komórki, ale przede wszystkim ostrzega, gdy smartfon znajdzie się poza jego zasięgiem. Takie rozwiązanie sprawia, iż ustrzeżemy się przed kradzieżą czy zminimalizujemy ryzyko wypadnięcia telefonu w trakcie np. spaceru i pozostawienia go na chodniku.

Mini-centrum rozrywki

Wspominając o bardziej zaawansowanych zegarkach, takich jak „ZePhone”, trzeba też przybliżyć dodatkowe, rozrywkowe możliwości, jakie niesie ze sobą smartwatch. Gdy telefon wkładamy do kieszeni spodni, plecaka lub torby, z umieszczonego wygodnie na nadgarstku inteligentnego zegarka mogą płynąć dźwięki muzyki. Smartwatch doskonale sprawdzi się w przypadku, kiedy potrzebujemy obejrzeć krótki filmik, a nawet, jak w przypadku mającego zadebiutować w niedługim czasie modelu „ZeRound”, zrobić szybkie selfie. Do tego dochodzi opcja otrzymywania powiadomień o nowych aktywnościach na portalach społecznościowych, by zawsze być na bieżąco z ciekawymi zdarzeniami z życia swoich znajomych i nie tylko.

Smartwatch Poradnik MyKronoz ZePhone screen

Grunt to dobry plan

Tak jak ma to miejsce w przypadku uprawiania sportu, tak i przy codziennych zajęciach warto wprowadzić nieco porządku. Takie opcje jak: monitorowanie cyklów snu, ustawianie dziennych celów czy przypomnień pozwalają lepiej zarządzać naszym życiem prywatnym oraz zawodowe. Dla niektórych wydawać by się to mogło błahostką, lecz to właśnie takie szczególiki potrafią później zdezorganizować nam cały dzień. Czy jednak smartfon nie może pełnić podobnej roli? Niestety telefon nie zawsze nosimy przy sobie i przez to nierzadko np. ustawione przypomnienie nie spełni swojego zadania. Niejednokrotnie zresztą właśnie błyskawiczny czas reakcji ma niebagatelny wpływ na powodzenie lub nie naszych zamiarów.

Czas pod kontrolą

Przede wszystkim jednak smartwatche idealnie sprawdzają się w roli… klasycznych zegarków. Ich ceny wcale nie różnią się znacząco od dobrych modeli analogowych, a różnorodny design powoduje, iż każdy użytkownik dobierze taki egzemplarz, który wyglądem będzie odpowiadać jego gustom.

Smartwatch Poradnik ZeClock MyKronoz screen 2

Jeśli biegacie wyłącznie dla własnej przyjemności urządzenia pokroju inteligentnych zegarków czy opasek fitness uważam za zbędny wydatek. W przypadku, gdy do kwestii aktywności fizycznej podchodzicie jednak znacznie poważniej, warto rozważyć taki zakup. Przebiegnięty codziennie jeden kilometr więcej jest w stanie nas skutecznie zmobilizować do jeszcze większego wysiłku.

Źródło: MyKronoz

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

117 More posts in poradniki category
Recommended for you
Haptic Touch
Haptic Touch vs 3D Touch — jakie są różnice pomiędzy rozwiązaniami?

Haptic Touch, następca wcześniej stosowanego 3D Touch zadebiutował przy okazji premiery iPhone'a XR. Rozwiązanie trafiło...