Samsung Smart Glow schemat działania diody

Samsung Smart Glow – udziwnienie producenta

W momencie, gdy zaczyna brakować pomysłów na ulepszanie smartfonów, Samsung wpada na taki, który nie zmieni absolutnie nic.

Samsung Smart Glow schemat działania diody

Dioda powiadomień w smartfonie to dość użyteczne rozwiązanie. Użytkownik dostaje informacje o nieodebranych połączeniach, nowych powiadomieniach, a w przypadku bliskiego rozładowania akumulatora wspomniana dioda zaświeci się na inny kolor. Rozwiązanie znane od dawna i tak naprawdę trudno tutaj wymyślić coś nowego. Wszak skoro wszystko działa poprawnie, to po co coś zmieniać?

Samsung stwierdził, że chyba jednak warto trochę namieszać i planuje wprowadzić coś, co nazwał Smart Glow. I tak naprawdę jest to dokładnie to samo, co dioda powiadomień, ale dla przekory umieszczone będzie… na pleckach smartfona. Tak, dioda informująca o nieodebranych połączeniach została przesunięta na tył. I tutaj nasuwa się pierwsze pytanie. Kto o zdrowych zmysłach w momencie, gdy jego słuchawka nie spoczywa bezpiecznie w kieszeni czy torebce, kładzie telefon wyświetlaczem na blacie? Chyba nikt.

To jednak nie przeszkodziło koreańskiemu producentowi w zaprojektowaniu rozwiązania, które może zadebiutować już niedługo w modelu Samsung Galaxy J2. Ten pojawić ma się w Indiach i jak zapewne przypuszczacie, nie będzie należał do produktów najwyższej klasy. Ot zwykły budżetowiec. Być może to właśnie Smart Glow ma być tym czymś, co przyciągnie nowych klientów. Smart Glow to pierścień wokół tylnego obiektywu, który będzie podświetlany różnymi kolorami w zależności od powiadomienia. Barwy prawdopodobnie użytkownik będzie mógł zmieniać sam.

Oprócz tego Smart Glow w połączeniu z aparatem ma mieć jeszcze jedną funkcję. Otóż pierścień będzie się podświetlał i tym samym doświetlał twarz użytkownika. Co więcej, sam wykryje tą twarz. I teraz nasuwa się drugie ważne pytanie. Kto o zdrowych zmysłach robi sobie selfie wykorzystując do tego tylny aparat? Odpowiedź chyba jest oczywista. Czy Smart Glow oznacza, że zwykła dioda LED umieszczona z przodu zniknie? Tego nie wiadomo, ale miejmy nadzieję, że nie. Inaczej użyteczność tego rozwiązania będzie bardzo wątpliwa. A czy trafi do flagowych produktów Samsunga? Jeżeli w Indiach nowość zostanie dobrze przyjęta to niewykluczone, że tak.

Źródło: Sammobile
Fot: jw.

_____________________________________

Zapraszamy do naszego sklepu, który znajdziecie pod tym adresem oraz na nasz profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...