LoopPay4

Powstanie odpowiedź na Apple Pay

Samsung zamierza konkurować z systemem płatności mobilnych uruchomionych przez giganta z Cupertino. Odpowiednik tej usługi miałby powstać przy współpracy ze startupem LoopPay, którego możliwości technologiczne zdają się tym, czego poszukuje Samsung.

LoopPay3

Pojawiające się w sieci informacje są w tej chwili ze sobą sprzeczne. Część źródeł twierdzi, jakoby rozmowy dotyczące nawiązania współpracy dopiero się toczyły, a z części wynika, że strony już zdążyły się porozumieć, przygotować aplikację umożliwiającą płatności mobilne i czekają z nią na premierowy pokaz.

Dyrektor LoopPay, Will Grayling wyjaśnia, że technologia oferowana przez firmę wykorzystuje komunikację bliskiego zasięgu (NFC), a pod względem działania przypomina Google Wallet i Apple Pay.

LoopPay4

LoopPay ma do dyspozycji również inną technologię. Jej zadaniem jest imitacja przesunięcia karty przez czytnik. Takie rozwiązanie pozwoliłoby na płatność za pomocą smartfonu, nawet gdy ten nie obsługuje NFC. Producent twierdzi, że 90% sklepów na terenie USA jest już do niego przystosowanych. Jakby tego było mało — LoopPay swojej technologii używa do produkcji specjalnych etui umożliwiających dokonywanie płatności za pomocą smartfonów (w tym iPhone’ów).

Will Grayling twierdzi, że ich technologia wdrożona zostanie w 2015 roku przy produkcji jednego z masowych smartfonów. Nie wyjaśnia jednak, którego. Zapytany o to ponownie przy okazji głosów dotyczących współpracy z Samsungiem, wstrzymuje się od komentarza.

LoopPay2

Nie wiadomo na razie, którym z rozwiązań zainteresowana jest koreańska firma. Już teraz można jednak stwierdzić, że zastosowanie jednego z nich przy produkcji telefonu oszczędziłoby użytkownikom poszukiwań i kompletowania tego typu akcesoriów. Być może sprawi także, że chętniej wydawać będziemy gotówkę.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...