You are here
Szok! Huawei Mate 30 bez usług Google artykuły News 

Szok! Huawei Mate 30 bez usług Google

Gigant z Mountain View w rozmowie z Reuters twierdzi, że Huawei Mate 30 nie może być sprzedawany z preinstalowanymi aplikacjami i usługami od Google. Co ciekawe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzenie pracowało pod kontrolą Androida. To niestety zmienia niewiele.

Huawei
fot. Pxhere

Niedobrze, bardzo niedobrze. Przynajmniej dla chińskiego producenta elektroniki użytkowej, który boryka się z problemami spowodowanymi decyzją Donalda Trumpa. Ta zakłada obecność Huawei na czarnej liście Departamentu Handlu USA i w dużym uproszeniu oznacza zakaz współpracy amerykańskich podmiotów z rzeczoną firmą. W efekcie czego Google nie może pozwolić na to, aby Huawei Mate 30 wystartował z pakietem usług Google na pokładzie. Czy w takim razie stosowanie Androida w rzeczonym smartfonie ma w ogóle sens?

Huawei Mate 30 z Androidem bez usług Google

Choć amerykański zakaz został odroczony o 90-dni, odroczenie odnosi się jedynie do wcześniej wprowadzonych na rynek produktów. Nowe urządzenia nie zostały objęte wspomnianym udogodnieniem. To oznacza, że Huawei Mate 30 nie otrzyma wsparcia Google Play. To realny problem dla użytkowników. Wszak, potęga Androida opiera się na naczyniach połączonych w postaci usług Google. Niemożność z nich skorzystania lub utrudniony dostęp spowodują, iż wiele osób zrezygnuje z nabycia urządzenia, które zapowiada się po prostu świetnie.

Czuję, że wszystko rozstrzygnie się już 18 lub 19 września, gdyż to właśnie wtedy najprawdopodobniej zostanie upubliczniony Huawei Mate 30. Sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Na ten moment opisywany scenariusz jest niemal pewny, ale należy wziąć pod uwagę impulsywność prezydenta USA, który w każdej chwili może nieco zmienić swoje podejście do Chin. To istna loteria, przynajmniej dla nas, obserwatorów. 

Mimo że niektóre amerykańskie podmioty wnioskowały o wyjątek w formie pozwolenia na współpracę z Huawei, nie wydano ani jednej zgody. Mówimy o 130 odmowach, które otrzymano w odpowiedzi na 130 wniosków. To daje nam obraz podejścia Trumpa do Huawei. Nie pozostaje nam nic innego, jak bacznie obserwować sytuację.

Smartfony Huawei oraz pozostałe urządzenia z Androidem znajdziecie na Vipelektrogadzet.

Źródło: XDA

Related posts

Leave a Comment