prestigio

Prestigio MultiPad Thunder 7.0i – niedrogi tablet z procesorem Intela

Wybór dobrego tabletu, którego cena nie zwali z nóg nie jest czynnością najprostszą. To jak szukanie igły w stogu siana, co nie znaczy, że jest to niemożliwe. Taką „igłą” może okazać się propozycja Prestigio – model MultiPad Thunder 7.0i

prestigio

Urządzenie jak nie trudno się domyśleć posiada ekran o przekątnej 7-cali. Niestety, producent nie pokusił się o zastosowania wyświetlacza w żadnej z nowszych technologii i umieścił w tablecie jedynie archaiczny LCD TFT. Nie jest to oczywiście wielki minus, a tylko nieznaczne utrudnienie, kiedy chcemy patrzeć na ekran pod kątem. W takich sytuacjach obraz traci swoje barwy.

Rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, nie ma co prawda startu do FullHD, lecz powinno zapewnić poprawny komfort podczas codziennych czynności.

 Nie bez znaczenia na radość z obsługi ma także wydajność sprzętu. Nowy MultiPad teoretycznie nie powinien mieć na tym polu żadnego problemu, gdyż został wyposażony w Intelowski procesor AtomTMZ2520, taktowany zegarem 1.2 Ghz oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Dodajmy do tego jednostkę graficzną Intel HD Graphics i dostaniemy całkiem przyzwoity sprzęt.

Decydując się na zakup wspomnianego tabletu, użytkownik dostanie 8GB pamięci flash. Przestrzeń, przeznaczoną na dane można rozszerzyć za pomocą kart MicroSD do 32GB.

MultiPad Thunder dzięki zastosowaniu pojemnego (3000mAh) ogniwa jest naprawdę mobilny i nie musimy się martwić o to, że nagle nasza bateria się rozładuje.

Za opisywany tablet, pracujący pod kontrolą systemu Android  w wersji 4.2 zapłacimy jedynie 399zł.

Prestigio PBS7

Jako, że same urządzenie nie należy do najdroższych warto rozważyć zakup dodatkowego akcesorium w postaci stacji dokującej – Prestigio PBS7. Dodatek ważący, zaledwie 440 gramów wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego oraz aluminiowych wstawek, pozwala na jednoczesne ładowanie np. tabletu lub smartfona oraz odtwarzanie muzyki. Co ciekawe, utwory nie muszą być odtwarzane z aktualnie ładowanego urządzenia, a dowolnego sparowanego ze stacją przy pomocy Bluetooth lub NFC.

PBS7

Dodatek nie należy do najtańszych (299zł), lecz patrząc na łączy koszt zakupu obydwu opisywanych dziś urządzeń, oferta dalej wygląda atrakcyjnie na tle konkurencji.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...