Prezent dla 20-latka — świąteczny poradnik zakupowy cz. 1

Boże Narodzenie zbliża się do nas wielkimi krokami. Święta nierozłącznie kojarzone są z tradycją obdarowywania najbliższych przeróżnymi prezentami. Nie inaczej będzie z tegoroczną gwiazdką, do której warto się co nieco przygotować. Wiem, że część z was zakupiła już prezent dla rodzica, dziecka, drugiej połówki czy dziadka, ale zdaję sobie sprawę, z tego, że są wśród naszych czytelników osoby, które takie zakupy dopiero planują. To właśnie z myślą o drugiej grupie powstał poradnik, na który składają się trzy publikacje. Dziś, w pierwszej, skupimy się na tym, jaki prezent warto kupić osobie powyżej 20 roku życia.

Prezent

Obdarowanie bliskiego prezentem nietrafionym stanowi największą obawę przed dokonaniem zakupu. To naturalne, aby wybrać właściwie, trzeba orientować się w potrzebach, stylu życia oraz zainteresowaniach danej osoby. Nic nie wywoła uśmiechu większego niż w pełni spersonalizowany podarunek. Niestety, żyjemy w dobie wiecznego pośpiechu i ograniczonego utrzymywania relacji międzyludzkich, w efekcie czego ciężko trafić w gust osoby, którą zamierzamy obdarować. Nie mniej, istnieją grupy produktów, których sprezentowanie niemal na pewno spotka się z ogromną radością. Poniżej znajdziecie kilka propozycji dla osoby w konkretnej grupie wiekowej.

Prezent dla 20-latka

Na wstępie zaznaczę, że nie będę kierował was do konkretnych ofert, ba — nie w każdym przypadku pokuszę się o zdefiniowanie konkretnego modelu danego urządzenia. Aby prezent był spersonalizowany, choć w minimalnym stopniu, potrzeba waszej inicjatywy. Ja ze swojej strony oferuję jedynie podpowiedź, propozycję, która może pomóc wam w zakupowym szaleństwie. Posegregowałem artykuły od najtańszego do najdroższego, dzięki czemu szybciej odnajdziecie interesujący was próg cenowy.

Power bank

Prezent

Dzisiejsze urządzenia mobilne rzadko kiedy mogą obejść się bez doładowywania dłużej niż dobę. W niektórych sytuacjach wynik 5 lub 6 godzin uznawany jest za dobry. Oznacza to, że warto zawczasu wyposażyć siebie lub kogoś (w tym przypadku obdarowywanego) w przenośny bank energii. Taki prezent to wydatek od 20 do 100 złotych, oczywiście biorąc pod uwagę modele atrakcyjne cenowo. Na rynku znajdą się urządzenia w kwocie przewyższającej 200 złotych, jednak nie każdemu będą one potrzebne. 20-latek niepotrafiący oderwać się od swojego urządzenia mobilnego z pewnością doceni opisany prezent.

Głośniki Bluetooth

Prezent

Młodzi ludzie bardzo często słuchają muzyki w gronie znajomych. Co ciekawe, chcą czynić to bez jakichkolwiek ograniczeń, np. podczas pikniku w parku. Smartfony posiadają niestety skromne głośniki, które nie sprawdzają się w tej roli. Do gry wchodzą więc głośniki Bluetooth, które można sparować z inteligentnym telefonem, komputerem, a nawet telewizorem. Za prezent zapłacimy tutaj od 100 do 300 złotych, choć zdarzają się okazje do nabycia gadżetu w cenie ok. 70–90 złotych.

Czytnik ebook

Czytelnictwo wśród Polaków kuleje i wiemy o tym wszyscy. Nie oznacza to oczywiście, że wśród 20-latków nie ma osób, dla których konsumpcja słowa pisanego jest zajęciem wciągającym. Jeśli osoba, którą zamierzasz obdarować lubi czytać, z pewnością doceni prezent w postaci elektronicznego czytnika ebooków, dzięki któremu całą kolekcję książek zabierze w niemal dowolne miejsce.

Prezent

Smartfon

Zakupowi smartfona mógłbym poświęcić osoby wpis, a nawet cykl wpisów. Dziś chciałbym jedynie podkreślić, iż urządzenie to należy do kategorii najczęściej wybieranych prezentów świątecznych. Nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem. Wszak smartfony towarzyszą nam niemal bezustannie, co widać szczególnie u młodych osób, w tym tytułowych 20-latków. Telefony możemy nabyć w cenie poniżej tysiąca złotych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydać na taki prezent 5 000 złotych. Ja proponuję tutaj zdecydowanie modele w cenach od 1000 do 1500 złotych, czyli średniaki, ewentualnie starsze flagowce.

Prezent

Konsola

Młodzież, nawet ta studencka uwielbia elektroniczną rozrywkę w postaci gier wideo. Smartfon i komputery sprawdzą się w roli konsoli growej średnio, dlatego też warto rozważyć zakup urządzenia dedykowanego, czyli Xboxa, PlaStation lub produktu ze stajni Nintendo. Ceny w zależności od wersji i modelu wypadają podobnie, jak to ma miejsce w kategorii smartfonów.

Dajcie znać w komentarzach, czy wpis pomógł wam w podjęciu decyzji co do zakupu prezentu i przygotujcie się na drugą część poradnika. Tym razem kupimy się na prezentach dla 30-latków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...