Shazam

[Aktualizacja] Shazam wyląduje w rękach Apple. Co z użytkownikami?

Kojarzycie aplikacje rozpoznającą muzykę Shazam? Jestem przekonany, że większość czytelników na zadane pytanie odpowie twierdząco. Nie zdziwiłbym się również, gdyby program był u was w ciągłym użytkowaniu, gdyż, co by nie mówić — nie ma on sobie równych. Wyobraźcie sobie, że usługa może niebawem stać się własnością giganta z Cupertino.

Shazam

Tak, wiem — kolejne plotki i kolejne nieoficjalne doniesienia. Staram się dawkować wam rozsądną liczbę takowych informacji, jednak lwia część newsów związanych z nowinkami w świecie okołotechnologicznym stanowią, a jakże, przecieki. Naturalnie te mniej istotne staram się pomijać, ale są tematy, których pominąć zwyczajnie nam nie wypada. Jednym z takich tematów jest informacja o najnowszych planach zakupowych Apple, w myśl których firma miałaby zakupić Shazam wraz z jej całym dotychczasowym dorobkiem.

Czy Apple kupi Shazam?

Temat ten poruszany jest przez najbardziej liczące się w branży serwisy, a co za tym idzie — możemy być pewni, że źródło informacji jest wiarygodne. Nie mówimy tutaj o 100-procentowej pewności, ale zaryzykuję stwierdzenie, że doniesienie możemy uznać za niemal pewnik.

W myśl najnowszych informacji Apple miałoby zakupić Shazam za cenę około 400 milionów dolarów. To kwota o ponad połowę niższa od tej, na jaką usługa jest wyceniana. Co ciekawe, rozmowy mające na celu sfinalizowanie transakcji są już na finiszu, zaś stosowny oficjalny komunikat zostanie wydany w najbliższych dniach.

Co dalej?

Zakładając, że Shazam trafi w ręce Apple, interesująca wydaje się kwestia dalszych losów usługi. Na ten moment nie wiadomo czy Shazam jako oddzielna aplikacja będzie jeszcze rozwijana. Sadownicy mogą chcieć wcielić rozwiązanie do swoich systemów, szczególnie mobilnego iOS, gdzie sprawdziłoby się idealnie. Istnieje jeszcze inna, choć wątpliwa w mojej ocenie opcja. Gigant z Cupertino może najzwyczajniej w świecie chcieć usunąć konkurencję, tworząc własną usługę lub dopiec serwisom takim jak Spotify (integracja).

Na ocenę jest jednak za wcześnie. Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na oficjalne stanowisko Apple tudzież Shazam.

[AKTUALIZACJA]

Okazuje się, że obydwie firmy potwierdziły wcześniejsze doniesienia. Szczegóły transakcji poznamy wkrótce.

Źródło: Techcrunch

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...