You are here
Prezes Samsunga: Jesteśmy liderem rynku mobile i będziemy nim przez kolejne 10 lat artykuły News 

Prezes Samsunga: Jesteśmy liderem rynku mobile i będziemy nim przez kolejne 10 lat

Szykuje się zaciekła walka o miejsca na podium liderów rynku mobilnego. Na dziś dzień prym wiedzie południowokoreański producenta, ale prezes Samsunga zapewnia, że koncern pozostanie liderem segmentu przez co najmniej 10 najbliższych lat. Co na to Huawei oraz Apple?

Prezes Samsunga
fot. Samsung

Prezes Samsunga, DJ Koh w wypowiedzi dla dziennika Le Figaro zapewnił, iż firma przez lata budowała swoją pozycję i miejsce lidera, które aktualnie obejmuje, uda się utrzymać przez najbliższą dekadę. Rzeczony jegomość nie rzuca słów na wiatr i ma argumenty, które potwierdzają, że firma mocno pracuje nad tym, aby nie stracić pozycji przez najbliższe lata.

Prezes Samsunga tłumaczy, jak utrzyma pozycję lidera rynku mobile

Trzeba przyznać, że ostatnie miesiące są dla fanów Samsunga gorące. Świetnie flagowce z serii Galaxy S10, mocno innowacyjny składany smartfon Galaxy Fold oraz atak na średnią półkę cenową i wczorajsza zapowiedź nietypowego, ale mocno interesującego Galaxy A80 — to działa na wyobraźnie. Firma nie może jednak spocząć na laurach, gdyż na zarówno Apple, jak i Huawei czekają, aby wskoczyć na miejsce lidera obejmowane na ten moment przez Samsunga.

Samsung upatruje swoich wzrostów w rozwoju technologii 5G, która zapewni możliwości szybszego transferu danych, a co za tym idzie — da twórcom nowych narzędzi podstawy do tworzenia innowacyjnych metod, chociażby komunikacyjnych. Firma weszła z przytupem w segment składanych smartfonów i nic nie wskazuje na to, że zamierza go opuścić. Jeśli prezes Samsunga odpowiednio rozegra sprawę i z czasem zaoferuje także tańsze foldables, sukces będzie tylko czystą formalnością.

Ostatnim filarem, na którym bazuje południowokoreański producent, jest sztuczna inteligencja. Bez wątpienia stanowi ona prężnie rozwijającą się gałąź, która w najbliższych latach stanie się jeszcze istotniejsza dla branży mobile. Producent, który odpuści w kwestii SI, może przegrać. Samsung sobie na to nie pozwoli.

Jeśli planujecie zakup smartfonów lub innych urządzeń Samsunga i nie chcecie przepłacać — zajrzyjcie na Vipelektrogadzet.

Źródło: Le Figaro

Related posts

Leave a Comment