You are here
Nowe abonamenty w EmpikGo tańsze niż Legimi mobile News 

Nowe abonamenty w EmpikGo tańsze niż Legimi

Empik zamierza skutecznie walczyć z Legimi na polu nielimitowanego dostępu ebooków i audiobooków. Najnowsze abonamenty w aplikacji EmpikGo są atrakcyjne cenowo względem konkurencji, ale to nie wszystko. Firma oferuje użytkownikom większą bazę dostępnych tytułów.

EmpikGo
fot. Empik

Mimo że tradycyjna papierowa książka tworzy klimat, swojego rodzaju więź z czytelnikiem, coraz częściej wybieramy ebooki, a nawet audiobooki. Wszystko przez nieustanną gonitwę, w której czas na rozrywkę, szczególnie tę ze słowem pisanym tudzież czytanym kurczy się do skromnych rozmiarów. Warto wykorzystać więc czas spędzony w kolejce do lekarza czy podróż komunikacją miejską lub pociągiem. Wystarczy, że będziecie mieć przy sobie smartfon z dostępem do wybranych przez was dzieł. Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje takie jak Legimi oraz EmpikGo. Tak się składa, że druga z wymienionych platform wprowadziła właśnie dwa nowe abonamenty.

Atrakcyjny cennik EmpikGo

Wolę tradycyjne książki, ale nie stronię od ebooków, które mogę mieć zawsze przy sobie. Każdorazowy zakup książki w formie elektronicznej wydaje mi się pozbawiony sensu, gdyż nie mogę po przeczytaniu tytułu zbyć go innej osobie. Z „papierem” nie ma tego problemu, jeśli jednak preferujemy ebooki, jest inna sposób obniżenia kosztów obcowania z kulturą. Tak, chodzi o abonamenty.

EmpikGo
fot. Empik

W zasadzie na polskim rynku ebooków i audiobooków najciekawiej przedstawiają się oferty Legimi oraz EmpikGo. Dotychczasowo Legimi wygrywało w kwestii dostępności i stosunku możliwości do ceny. Teraz się to zmienia. Do oferty wkraczają bowiem dwa nowe abonamenty.

 • Audiobooki i ebooki bez limitu (dostęp do 3500 audiobooków i 25000 ebooków) — 39,99 zł/miesiąc
 • Ebooki bez limitu (dostęp do 25000 ebooków, co tydzień nowe tytuły) — 29,99/miesiąc

W obydwu przypadkach możemy skorzystać z 14-dniowego darmowego okresu próbnego, a także zrezygnować z usługi w dowolnym momencie. Dotychczas EmpikGo oferował jedynie dostęp do audiobooków oraz ebooków z kategorii lektur. To spory progres, ale jak przedstawia się cennik w zestawieniu z konkurencją? Rzekłbym — nader atrakcyjnie.

Audiobooki i booki bez limitu w Legimi kosztują 44,99 złmiesięcznie, ale jeśli zwiążemy się z usługodawcą zobowiązaniem na użytkowanie przez okres 12 miesięcy, cena wyniesie już tylko 39,99 zł miesięcznie. W dalszym ciągu będzie to jednak więcej niż w EmpikGo. Co z dostępem do samych ebooków? Tutaj sprawa wygląda podobnie. Dostęp do Legimi kosztuje 39,99 zł miesięcznie, ale deklarując 12-miesięczne zobowiązanie, koszt maleje do 32,99 zł za miesiąc.

Z aplikacji Empiku możecie korzystać na smartfonach i tabletach dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Empik

Related posts

6 thoughts on “Nowe abonamenty w EmpikGo tańsze niż Legimi

 1. Jolka

  Gdzie jest ta wyraźna różnica cenowa? Ile wynosi? Jakaś tabelka by się przydała, z liczbą książek i audiobooków w obu ofertach. Teraz artykuł jest nieczytelny, mocne 1/10…

  1. Marcin Karbowiak

   Różnica cenowa jest zawarta we wpisie 🙂
   Tabela to dobra sugestia. Wykorzystamy ją przy kolejnym wpisie.

   1. Jolka

    39,99 vs 39,99, jeśli dobrze zrozumiałam, przy czym Legimi ma ponad wa razy więcej książek…

    1. Oshin

     W większości sieci komórkowych jak Play Legimi jest za 19,99 bez limitu.

 2. sasquad

  z tego co wiem to Empik ma mniej tytułów (25000) niż Legimi (60000)…

  1. Marcin Karbowiak

   Poprawione 🙂 dzięki

Leave a Comment