You are here
Dokumenty Google z obsługą plików Microsoft Word, Excel i PowerPoint artykuły News 

Dokumenty Google z obsługą plików Microsoft Word, Excel i PowerPoint

Gigant z Mountain View poinformował za pośrednictwem swojego bloga o nowej funkcji usługi Dokumenty Google. Do aplikacji zmierza bowiem obsługa plików z rozszerzeniami Microsoftu, które będzie można edytować.

Dokumenty Google
fot. Google

Dokumenty Google bardzo często zastępują pakiet Microsoft Office, gdyż jest to rozwiązanie darmowe. Oczywiście klienci biznesowi płacą za nie dodatkowo, otrzymując bonusy i szybszy dostęp do nowości, jednak w ogólnym rozrachunku jest to opcja atrakcyjniejsza cenowo. Niestety, brak pełnej zgodności z formatami wykorzystywanymi przez Microsoft Word, Excel czy PowerPoint oznacza niemożność edycji plików z poziomi aplikacji od Google. Problem ten ma niebawem zniknąć.

Dokumenty Google i edycja .docx, .xlsx, pptx

Brak możliwości edycji plików .docx, .xlsx, pptx, czyli formatów programów Microsoft Word, Microsoft Excel oraz Microsoft PowerPoint jest dość uciążliwy dla osób korzystających z aplikacji Dokumenty Google. Owszem, przesłany plik automatycznie konwertuje się na format wykorzystywany przez Google Docs, jednak jeśli chcemy odesłać go nadawcy po wprowadzeniu zmian, pojawia się problem. Kłopotliwe sytuacje niebawem znikną.

Dokumenty Google
fot. Google

Google wprowadzi pełną zgodność ze wspomnianymi formatami do aplikacji Dokumenty. Początkowo nowość trafi do użytkowników korzystających z pakietu GSuite, ale pozostałe osoby nie powinny czekać na swoją kolej zbyt długo, o czym informuje The Verge.

Obsługiwane będą następujące typy plików:

  • Pliki Word: .doc, .docx, .dot
  • Pliki Excel: .xls, .xlsx, .xlsm (pliki Excel z włączonym makro), .xlt
  • Pliki Powerpoint: .ppt, .pptx, .pps, .pot

Wygląda więc na to, że amerykański koncern robi, co może by dostosować Dokumenty Google do obecnie panujących standardów. Brawo!

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment