Sean Bean w Hitman 2 – tak się robi akcje promocyjne

Są aktorzy, którzy już zawsze kojarzyć się nam będą z jedną rolą. Arnold Schwarzenegger na zawsze zostanie Terminatorem, a Daniel Radcliffe widział nam się będzie jako Harry Potter. Wprawdzie każdy z nich ma na koncie wiele innych produkcji, ale kojarzeni są głównie z jedną. Niektórzy mają jednak gorzej, bo np. Sean Bean w Hitman 2 znowu zostanie… zabity.

Sean Bean w Hitman 2

Jeżeli przegapiliście fakt, że Hitman 2 od IO Interactive pojawi się na sklepowych półkach 13 listopada, to producent znalazł świetny pomysł na to, żeby wam o tym przypomnieć. Nie chodzi tutaj o plakaty czy reklamy, które będą się wam wyświetlały na przeróżnych stronach internetowych. Postanowiono podejść do tematu w sposób kreatywny i wybrano do tego aktora o światowej sławie. I to chyba najlepszy materiał związany z produkcją, który do tej pory widzieliśmy.

Sean Bean w Hitman 2

Warto napomknąć, że Sean Bean w Hitman 2 nie pojawi się niestety w normalnej, czyli podstawowej wersji gry. Zobaczyć go będziemy mogli w wyzwaniu, które nazywa się Nieuchwytny cel, gdzie aktor wcieli się w postać Marka Faba. To były agent MI5, który teraz zajmuje się czymś wyraźnie bardziej dochodowym. Jest płatnym zabójcom, a naszym zadaniem jako gracza, będzie zlokalizowanie go na którejś z map gry i wyeliminowanie. Wyzwanie Nieuchwytny cel nie jest nowością od IO Interactive, bo już przy okazji wcześniejszej odsłony gry gracze mieli możliwość spróbować w nim swoich sił. A nie jest to łatwe.

Na wybranej przez developera mapie pojawia się postać, którą trzeba wyeliminować. Zazwyczaj jest ona tam dostępna tylko przez określony czas, ale to nie jedyna trudność. Nasz cel nie jest w żaden sposób oznaczony, czyli nie znajdziemy go na mapie oraz naszym zabójczym „zmysłem”. W zależności do tego, jak skomplikowana jest dana lokacja, graczowi może zająć dużo czasu odkrycie, gdzie czai się jego cel. Oczywiście developer nie zostawia nas z niczym i dostajemy odpowiednią podpowiedź, jednak jest to i tak zadanie niełatwe. Na jego wykonanie od momentu rozpoczęcia mieliśmy do tej pory 48 godzin (bardzo filmowo) i w tym przypadku będzie tak samo. Wyzwanie dostępne ma być od 20 listopada przez 10 dni.

Jak umiera Sean Bean

Sean Bean w Hitman 2 to oczywiście nie przypadek. Studio korzystało już ze znanych twarzy, by podkręcić unikalność wyzwania Nieuchwytny cel. Jednak w tym przypadku obecność aktora podyktowana zdaje się być czymś zupełnie innym. Chodzi o jego „internetową sławę”, czyli to, ile razy został on uśmiercony na srebrnym ekranie. Faktycznie można odnieść wrażenie, że w Hollywood chyba niespecjalnie przepadają za Seanem Beanem, bo dość często zdarza mu się umierać w filmach.

To, że marketingowcy zdecydowali się wykorzystać aktora do roli w filmie promocyjnym oraz w samej grze, to strzał w dziesiątkę. Doskonale połączyli to, co ważne jest w przypadku Hitmana z tym, jak Sean Bean postrzegany jest w Internecie. Zresztą sam aktor dość skutecznie się z tego faktu nabija w wideo promocyjnym. Jednocześnie zachowuje pełen profesjonalizm i wciela się w postać Marka Faba oraz sam dokonuje egzekucji. Jak dobrze wiemy, seria Hitman pozwala na eliminowanie wrogów w przeróżne, nieraz dziwne sposoby. Tak samo będzie można zrobić, kiedy podejmie się wyzwanie Nieuchwytny cel.

Warto pamiętać, że będziemy mieli na to tylko jedną szansę. Jeżeli cel nas dostrzeże lub zostaniemy zabici, nie będziemy mieli możliwości powtórzenia wyzwania. Warto więc się do niego odpowiednio przygotować i przemyśleć całą akcję. W końcu może i Sean Bean umiera w filmach, ale jeżeli się nie postaramy, to w Hitman 2 będzie inaczej.

Komputery, laptopy oraz konsole znajdziecie w naszym sklepie internetowym pod tym adresem.

Źródło: YouTube / IO Interactive

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...