1258GBPROplus750x300

Pro Plus 128 GB – nowa karta microSD Samsunga zachwyca szybkością

Południowokoreański producent zapowiedział kolejny produkt. Tym razem portfolio firmy rozszerzy się o nowy model karty pamięci, którą cechują naprawdę konkretne parametry techniczne. Docenią je szczególnie amatorzy fotografii oraz nagrywania filmów.

1258GBPROplus750x300

Szybkie karty SD, choć istotne przy przesyle danych pomiędzy urządzeniami, docenimy tak naprawdę dopiero podczas wykonywania zdjęć seryjnych w wysokich rozdzielczościach lub nagrywaniu filmów w Full HD lub jeszcze lepiej – w 4K. Zero opóźnień, brak problemów z zapisem i odczytem. Jednym słowem bezproblemowość. Ta niestety kosztuje niemało, ale zanim podam konkretną cenę tytułowej microSD nakreślę jej możliwości.

Pro Plus 128 GB jest następcą świetnej 128 GB EVO Plus, która osiągała wynik 80 MB/s w przypadku odczytu i 20 MB/s zapisu. Parametry świetne i z pewnością wystarczą większości nawet wymagających klientów. A co jeśli powie wam, że nowszy model to już 95 MB/s odczytu i 90 MB/s zapisu?

samsungsds

Tak, dokładnie takimi prędkościami może pochwalić się Pro Plus. O ile w temacie przestrzeni na dane jest poprawnie (Sandisk oferuje większe i o połowę tańsze  karty), o tyle wspomniany parametr jest na chwilę obecną nie do pobicia. Niestety, za wygodę trzeba słono zapłacić. 200 dolarów to kwota, na którą pozwoli sobie fotograf czy kamerzysta amator, ale dla przeciętnego zjadacza chleba taki wydatek wydaje się niezbyt opłacalny.

Bariera cenowa nie jest dla was kłopotliwa? W takim razie nie pozostaje wam nic innego jak czekać na dostępność karty na polskich półkach sklepowych. Na chwile obecną wiadomo, iż produkt trafi do ponad 50 krajów. Kiedy? Niestety, Samsung nie podał jeszcze konkretnej daty, ale podejrzewam, iż zainteresowani zakupem nie będą musieli czekać zbyt długo.

Źródło: news.samsung

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...