Projekt Morrowind dla Skyrim nadal nie jest ukończony

Jednym z najbardziej ambitnych projektów moderskich dla TESV: Skyrim był pomysł przeniesienia całej odsłony Morrowind na silnik obsługujący najnowszego Elder Scrolls. Autorzy siedzą nad modem już od 2012 roku, ale praca wydaje się nie mieć końca.

Przy ogromie wysiłku włożonego w Skywind (bo tak nazywa się projekt), należy pamiętać jaką objętość miała zawartość oryginalnej gry. Morrowind był jedną z najbardziej obszernych odsłon serii Elder Scrolls jaka wyszła w historii i przy okazji najlepiej ocenianą przez fanów. Stąd też tak ogromne zaangażowanie moderów i chęć przełożenia gry na silnik Skyrim.

Z okazji zakończenia kolejnego etapu tworzenia, autorzy udostępnili nowy film prezentujący, co zostało dodane do moda. Lista jest dość długa, dlatego najlepiej samemu obejrzeć materiał, jednak można wspomnieć o tym, że twórcom udało się dodać bardzo dużo nowych assetów i tekstur, w pełni interaktywną mapę przypominającą tą ze Skyrim, a także nowe funkcje interakcji z NPC.

Ograniczony zespół moderski, który odpowiada za przeniesienie Morrowinda na silnik TESV ma przed sobą ogromne, niemalże niewykonalne zadanie. Niektórzy powątpiewają w sukces, dlatego został udostępniony tylko kawałek projektu pokazujący, co autorom udało się dodać do tej pory w tworzonej przez siebie modyfikacji (a w zasadzie pełnowymiarowej gry triple A).

http://www.youtube.com/watch?v=6E9cXPIaOVY

Morrowind otrzymał rewelacyjne oceny i jest najbardziej żywą (co udowadnia rzeczony mod) częścią serii. Trzymamy kciuki, bo sami chcielibyśmy zagrać w nową wersję tytułu, który po raz pierwszy zabrał nas na wyspę Morrowind. Czekamy z niecierpliwością na możliwość powrotu, choć ta może nie nadejść szybko. Należy uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Kotaku

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...