You are here
Przystępniejsze cenowo komputery Surface? Microsoft szykuje Carmel, Librę oraz Andromedę artykuły News 

Przystępniejsze cenowo komputery Surface? Microsoft szykuje Carmel, Librę oraz Andromedę

Carmel, Libra i Andromeda. Takie nazwy noszą komputery z serii Surface, nad którymi pracuje aktualnie Microsoft. Czym są wspomniane urządzenia i kiedy możemy spodziewać się ich wprowadzenia do regularnej sieci sprzedaży?

Surface

Tytułowa informacja nie pochodzi niestety od samego zainteresowanego, czyli Microsoftu. Nie umniejsza to jednak jej wiarygodności. Za doniesienie odpowiada sam Brad Sams, którego źródła rzadko zawodzą. Sams podkreślił jednak, że informacja dotyczy prac nad wspomnianymi komputerami Surface, a nie zbliżającej się ich premiery. Oznacza to, że sprzęt jest na etapie projektowym, jednak nie ma pewności co do jego późniejszego wprowadzenia do portfolio.

Surface w trzech odsłonach to szansa dla klientów z mniej zasobnym portfelem

Microsoft pracuje nad trzema urządzeniami. Każde z nich dedykowane będzie innemu klientowi. Carmel to nic innego jak kontynuacja linii Sufrace Pro, która jest jednocześnie flagową serią sprzętu. Na premierę przyjdzie nam jednak poczekać, gdyż nie tak dawno Microsoft odświeżył aktualny model. Kolejna konstrukcja to Libra, czyli, jeśli wierzyć przeciekom, nieco tańszy sprzęt mogący konkurować z iPadem. 10-calowy wyświetlacz, długi czas pracy na baterii, 64 GB lub 128 GB przestrzeni na dane oraz złącze USB-C — tyle w kwestii specyfikacji Libry.

Najciekawsze zostawiłem na koniec. Tak, chodzi o Andromedę, wokół której narosło sporo mitów. Pora nieco się z nimi rozprawić.

Andromeda nie będzie smartfonem

W kontekście Andromedy wspominało się o smartfonie lub innym hybrydowym urządzeniu mobilnym. Dziś niemal pewne jest to, że nie będziemy mieli do czynienia z telefonem, a niewielkim komputerem. Sprzęt ma być odpowiednikiem notatnika, który będziemy mogli schować do kieszeni i mieć zawsze przy sobie.

Źródło: Thurrott

Foto: Microsoft

Related posts

Leave a Comment