You are here
PS Plus na luty – dawno nie było tak dobrych tytułów Gry konsole 

PS Plus na luty – dawno nie było tak dobrych tytułów

Trochę przyzwyczailiśmy się do tego, że produkcje trafiające do oferty dla subskrybentów sieci PlayStation, nie są najlepsze. Czasem zdarzały się perełki, ale to była rzadkość. Tymczasem PS Plus na luty prezentuje się więcej, niż wybornie. Co tym razem przygotowało Sony i dlaczego warto się tym zainteresować?

PS Plus na luty

Zawsze znajdzie się powód do narzekania na coś, co dostajemy za darmo. W przypadku subskrybentów usługi PlayStation Plus od Sony warto jednak zaznaczyć, że nie jest to stricte darmowe. W końcu użytkownicy płacą za dostęp do rozgrywek sieciowych, a same produkcje pojawiające się raz w miesiącu to miły dodatek, mający niejako zrekompensować poniesione koszty. Na szczęście tym razem tytuły w ofercie są na tyle przyjemne, że może nawet kogoś przekonają do wykupienia subskrypcji.

PS Plus na luty

Oferta PS Plus na luty to zdecydowanie zaskoczenie, a już w szczególności wtedy, kiedy przypomnimy sobie, co gracze dostali w zeszłym miesiącu. Tym razem postawiono na sprawdzone tytuły, które może i mają już kilka lat na karku, ale dalej potrafią doskonale bawić. Cieszy to, że tym razem PlayStation się postarało, a już w szczególności teraz, kiedy jeden z umieszczonych w ofercie tytułów, doczekał się bardzo udanej kontynuacji. Oto, co gracze będą mogli zasysać na swoje konsole już od przyszłego tygodnia.

For Honor

For Honor to tytuł, za który odpowiada studio Ubisoft Montreal. Gracze mogą je znać z takich produkcji, jak Watch Dogs czy niektórych z gier pod szyldem Assasin’s Creed. Ta produkcja jednak dość mocno odbiega od tego, do czego studio mogło nas wszystkich przyzwyczaić. For Honor to bowiem tytuł nastawiony głównie na rozgrywkę sieciową, a jego akcja dzieje się w świecie, który do złudzenia może przypominać średniowiecze. To jednak tylko złudzenie, bo w lokacjach napotkamy bardzo dziwne rzeczy.

Gracze do wyboru będą mieli trze frakcje, które oczywiście ze sobą walczą. Pierwszą z nich jest The Chosen, które swoim strojem i zachowanie przypomina japońskich samurajów. Kolejną jest The Legions, którym najbliżej jest do europejskiego wyobrażenia o rycerzach, a ostatnią są The Warborn. Tutaj trudno wyzbyć się wrażenia, że mamy do czynienia z wikingami. Każda z frakcji charakteryzuje się oczywiście innymi możliwościami oraz zdolnościami. Rozgrywka prowadzona jest w trybie TPP, a wśród trybów rozgrywki znalazły się między innymi 1 vs 1 czy 2 vs 2. Jeżeli ktoś nie jest przekonany do walk z innymi graczami, For Honor posiada także normalną kampanię fabularną, ale trzeba zaznaczyć, że nie jest ona specjalnie mocno rozbudowana. Niemniej warto tytuł sprawdzić na własnej skórze.

Hitman

Kolejnym z tytułów, które znalazły się w ofercie PS Plus na luty, jest Hitman. I jest to cały oraz kompletny pierwszy sezon historii. Warto przypomnieć, że dystrybuowano go w dość dziwny sposób, bo kolejne epizody pojawiały się w różnych odstępach czasu. Ten model chyba nie do końca się producentowi opłacił, bo druga część trafiła do sklepów już w całości. I to całkiem niedawno, bo jej premiera miała przecież miejsce pod koniec zeszłego roku.

Hitman to produkcja, której nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Gracze wcielają się w łysego (dość charakterystyczna cecha) zabójcę, którego zadaniem jest… zabijać. Niby proste założenie, ale w poszczególne misje wkradł się także łączący całość wątek fabularny. Same epizody zabiorą graczy w dużo wyjątkowych miejsce, gdzie będzie można korzystać z przeróżnych sposobów na to, by wysyłać złoczyńców na tamten świat. Warto także dodać, że ta odsłona Hitman to swoisty reboot serii i to bardzo udany. I choć niektóre z części Hitman były już udostępniane za darmo, to i tak warto przytulić całość, kiedy nadarza się okazja.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots

O ile poprzednie dwa tytuły zostaną udostępnione graczom na konsolę PlayStation 4, to MSG trafi do posiadaczy poprzedniej generacji. Warto także dodać, że to już ostatnie podrygi PlayStation Plus dla innych platform, niż „czwórka”. Sony zdecydowało się skupić tylko na nowym sprzęcie, więc ten tytuł można traktować w formie prezentu pożegnalnego dla subskrybentów.

W czwartej odsłonie Metal Gear Solid wcielamy się w Solid Snake’a, który lekko się już postarzał. Dalej jednak się nie poddaje, a na graczy czeka szereg wyzwań, które jak przystało na klasyczną już serię od Hideo Kojima, będą wymagały od nich potężnej dawki cierpliwości. Szczególnie, że studio dość mocno napracowało się nad poprawieniem Sztucznej Inteligencji, którą obdarzono przeciwników. Dla posiadaczy PlayStation 3 to mus.

Co jeszcze w ofercie PS Plus na luty

Ofertę dla subskrybentów uzupełnia jeszcze Divekick, czyli dość prosta, ale wciągająca bijatyka w 2D. Ten tytuł dostępny będzie na PlayStation 3. Za to na PS Vita zawitają w tym miesiącu GUNHOUSE oraz Rogue Aces. Pierwszy z tytułów to gra logiczna, choć stworzona tak, że miejscami trudno się w niej połapać, ale nie zabrakło w niej także elementów akcji. Rogue Aces pozwoli graczom na rozwijanie sterowanej postaci, a jednocześnie na totalną rozwałkę tego, co ta napotka na swojej drodze. I wszystko w czasach Drugiej Wojny Światowej.

Miłą informacją jest także to, że oferta PS Plus teraz daje jej subskrybentom więcej miejsca na dane w chmurze, bo aż 100 GB. Miło.

Niesamowity wynik PlayStation 4 – gracze sypnęli groszem na święta

Nowe konsole oraz gry znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: PlayStation Plus / Informacja prasowa / YouTube

Related posts

Leave a Comment