You are here
PS Vita 2 nie powstanie. Sony odpuszcza rynek przenośnych konsol Gry konsole 

PS Vita 2 nie powstanie. Sony odpuszcza rynek przenośnych konsol

Wygląda na to, że dyrektor wykonawczy pośrednio, acz oficjalnie potwierdził właśnie brak planów wydania PS Vita 2, czy innej przenośnej konsoli marki Sony. Firma ewidentnie zamierza skupić swoje działania na PlayStation 5.

PS Vita
fot. Pixabay

Zespół PlayStation działa już w branży od 25 lat, dostarczając fanom elektronicznej rozrywki kapitalne konsole, również te mobilne. Niestety, po sukcesie PSP przyszła pora na kontynuację serii w postaci kieszonsolki PS Vita. Ta nie spełniła oczekiwań graczy oraz rynku i powoli dogorywa. Choć sam Jim Ryan w wypowiedzi dla Game Informer stwierdził, że PlayStation Vita była pod wieloma względami genialna, stanowi biznes, w którym zespół nie jest już obecny. Chyba zdajecie sobie sprawę, co oznacza to dla przyszłości marki?

Czekasz na premierę PS Vita 2? Odpuść sobie

Bazując na wypowiedzi dyrektora wykonawczego, możemy z wysokim prawdopodobieństwem stwierdzić, iż powstanie PS Vita 2 jest już czymś nierealnym. Zespół PS ewidentnie przegrał walkę o segment rynkowy z Nintendo, które zawładnęło serami graczy najpierw modelem DS, następnie Switchem. Choć przenośne konsole nie będą już polem działań firmy, możemy liczyć na kolejne premiery „większych” modeli growych.

Powoli zbliżamy się za to do premiery PlayStation 5, która odbędzie się już w przyszłym roku. Choć mowa o końcówce roku, a uściślając okolicy gwiazdki 2020, o sprzęcie wiemy już coraz więcej. Przede wszystkim możemy liczyć na nowe kontrolery ze zmianami w systemie wibracji. Sony zapowiada całkiem nowy sposób odczuwania bodźców i muszę przyznać, że brzmi to zachęcająco. To oczywiście nie wszystko.

Piąta generacja konsoli Sony otrzyma szybsze napędy SSD, co wpłynie pozytywnie na ogólną wydajność PS5. Więcej szczegółów znajdziecie we wpisie mojego kolegi Bartosza.

Źródło: Game informer

Related posts

Leave a Comment