r7 750x300 1

R7s czy odświeżony prawie bezramkowiec

Oppo, jako jeden z pierwszych producentów na świecie, postanowiło wprowadzić do sprzedaży bezramkowca. Wprawdzie ich próby spaliły na panewce, ale o firmie zrobiło się głośno poza ich macierzystym rynkiem. Teraz odświeżają swoje portfolio za pomocą R7s.

 
r7 750x300 1
To, czy Oppo ma szansę stać się gigantem, którego będzie się wymieniało jednym tchem razem z Samsungiem czy LG, jest raczej wątpliwe. Firma ma potencjał, ale do zyskania dużej popularności, a tym samym zaufania klientów, jeszcze daleko. Wszystko przez kraj, z którego wypuszczane są smartfony. Chiny cały czas kojarzą się z wyrobami słabej jakości i choć większość światowych marek właśnie tam ma swoje fabryki, producenci z kraju środka mają znacznie ciężej.
Duża w tym zasługa pomniejszych producentów, którzy z uporem maniaka dodawali do swoich smartfonów oprogramowania szpiegujące czy setki preinstalowanych aplikacji. Oppo stara się zmienić ten trend. Gdy w połowie roku zaprezentowano Oppo R7 oraz R7 Plus, oczekiwaliśmy zapowiadanej rewolucji. Dostaliśmy jednak średniaki, a ich proponowana cena nie zachwycała. R7s także rewolucyjny nie będzie, ale dostał kilka ciekawych ulepszeń.
 
r7 750x300 2
Pierwszą zauważalną zmianą jest rozmiar smartfona. Urósł on do 5,5 cala, ale nie zmieniono oferowanej rozdzielczości, czyli dalej mamy FHD (1920×1080 px). Sam wygląd urządzenia praktycznie się nie zmienił. Zmniejszono ramki (2,2 mm), a wykorzystane szkoło 2,5D nadaje R7s odrobinę „wypukłego” wyglądu. Zwiększono za to pamięć RAM i teraz na pokładzie znajduje się jej aż 4 GB. Czyli dochodzimy do momentu, kiedy nawet słuchawki ze średniej półki zaczynają mieć potężne specyfikacje.
Procesor to dalej wprawdzie Snapdragon 615 z Adreno 405, ale powinien on wystarczyć do codziennych zadań. Zwiększono pojemność akumulatora (3070 mAh) i dodano zabezpieczenie przed  uszkodzeniem spowodowanym ładowarką. Aparaty to odpowiednio 13 oraz 8 Mpix, a Oppo R7s obsługuje 4G LTE, Bluetooth 4.0 i oczywiście WiFi. Sprzęt działa w oparciu o Androida 5.1 z nakładką ColorOS 2.1. Do sprzedaży trafić ma w przyszłym miesiącu i wyceniono go na 2599 juanów, czyli około 1600 złotych. Europa na R7s poczeka prawdopodobnie do grudnia.
Źródło: Oppo
Fot: jw.
_________________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...