Radio dla wielbicieli gier wideo i nie tylko…

Znane nam od pokoleń, słynne polskie radio RMF FM wprowadziło niespodziankę dla wielbicieli gier wideo – od niedawna mają oni bowiem możliwość słuchania muzyki ze swoich ulubionych gier zupełnie legalnie i bezpłatnie.

Jeden z inicjatorów projektu, Mariusz Borkowski wypowiada się, że RMF Gamemusic powstało po to, „by przebić się do mainstreamu”. Nowy kanał nie jest wyłącznie zarezerwowany dla entuzjastów najsłynniejszych ilustracji muzycznych z gier, ale także dla osób w ogóle nie kojarzących jakichkolwiek utworów czy melodii z najsłynniejszych produkcji.

Pracownicy radia RMF Gamemusic tworzą playlisty na podstawie spostrzeżeń i propozycji słuchaczy. Oznacza to, że każdy może decydować o tym, czego będzie słuchać w nowej radiostacji. Kanał będzie dostępny dla słuchaczy za pośrednictwem komputera, jak i urządzeń mobilnych, na których zainstalowana jest aplikacja RMF On.

Z kanałem radiowym, RMF Gamemusic mocno powiązana jest strona internetowa gamemusic.pl. Jest to bowiem domena, która została założona w roku 2006, by rozpowszechniać tematy muzyczne z gier wideo wśród naszych rodaków – chodziło już nie tylko o graczy, ale także o osoby nie znające się zupełnie na muzyce elektronicznej: „… nowa funkcjonalność strony oraz możliwość słuchania muzyki za pośrednictwem radia internetowego za pomocą dowolnego przenośnego sprzętu ma nas przybliżyć do tego, aby każda osoba mogła na co dzień doświadczyć kontaktu z muzyką…”.

http://www.youtube.com/watch?v=4V_MM5ntxhE

Działalność z roku na rok znacznie rozszerzała się na rynek międzynarodowy i drobne rynki lokalne. Jak się bowiem okazało RMF Gamemusic oraz gamemusic.pl, starają się wspierać także pracę początkujących muzyków poprzez organizację warsztatów związanych z komponowaniem nowych utworów poprzez fachową poradę i korzystanie z profesjonalnego sprzętu. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia serwisu w nowej odsłonie oraz sprawdzenia aplikacji RMF On.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...