You are here
RED Hydrogen Two oficjalnie zapowiedziany artykuły News 

RED Hydrogen Two oficjalnie zapowiedziany

RED Hydrogen One, czyli pierwszy w ofercie znanego producenta profesjonalnych kamer smartfon miał być rewolucją. Niestety, urządzenie okazało się klapą, ale twórcy nie dają za wygraną i zapowiadają jego drugą generację. Problem w tym, że ponowne przekonanie zniechęconego klienta może nie być łatwym zadaniem.

RED Hydrogen
fot RED

Mimo że RED Hydrogen One został zapowiedziany w 2017 roku, do pierwszych klientów trafił dopiero kilka miesięcy temu. Co gorsze, szumne zapowiedzi zostały zweryfikowane przez realne cechy urządzenia. Flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 to jednostka sprzed kilku generacji, zaś ekran prezentujący obraz 3D ma niewiele wspólnego z obietnicami. Jedynym plusem jest to, że smartfon opatrzony jest logo RED. Skłamałbym jednak, pisząc, że oferuje ponadprzeciętne możliwości filmowe lub fotograficzne. Niezależnie od zadowolenia bądź niezadowolenia klientów Szef Red, Jim Jannardzapowiedział na oficjalnym forum, iż szykuje drugą wersję urządzenia.

RED Hydrogen Two tworzony od podstaw

Według zapowiedzi rzeczonego jegomościa sprzęt ma być tworzony od nowa i tym razem zaskoczy wszystkich. Jim Jannard zapewnia też o tym, że RED Hydrogen Two przewyższy oczekiwania. Świetnie, problem w tym, że w 2017 roku mogliśmy przeczytać podobne komunikaty. Dziś wiemy już, że wyszło, jak wyszło.

Wejście na rynek mobilny nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeśli mówimy o iście flagowym segmencie. Sztandarowe smartfony Samsunga, Apple, Huawei czy Xiaomi prezentują bardzo wysoki poziom dopracowania i znajdziemy w nich szereg nowoczesnych rozwiązań. Konkurowanie ze wspomnianą elektroniką nie będzie więc dla RED proste. Nawet jeśli producentowi uda się stworzyć genialny fotograficzny smartfon ze świetnymi możliwościami filmowymi, będzie to model niszowy. Aby to zmienić, RED Hydrogen Two musiałby kosztować sensowne pieniądze…

Wątpię w to, że producent dokona odpowiedniej dla większości klientów wyceny, ale nie ukrywam, że czekam z niecierpliwością na kolejne wieści o RED Hydrogen Two. Kto wie, może się mylę i sprzęt będzie hitem. Bardziej tradycyjne smartfony znajdziecie pod TYM adresem.

Źródło: Androidauthority

Related posts

Leave a Comment