You are here
Google Galeria Go to wybawienie dla słabszych smartfonów artykuły mobile News 

Google Galeria Go to wybawienie dla słabszych smartfonów

Gigant z Mountain View poinformował o debiucie nowej aplikacji z rodziny „Go” dedykowanej słabszym urządzeniom z Androidem na pokładzie. Galeria Go otrzymała większość funkcji znanych ze Zdjęć Google, ale istnieje jeden problem związany z dostępnością aplikacji.

Galeria Go
fot. Google

Nie każdy korzysta z urządzenia flagowego lub choćby średniopółkowego. Ba, niektórzy nie dzierżą w dłoni nawet przyzwoitego budżetowca o nienagannej prezencji i sensownej konfiguracji. Gros użytkowników smartfonów na co dzień wykorzystuje naprawdę skromne konstrukcje, choćby te z Android Go na pokładzie. Właśnie dla takich urządzeń, choć nie tylko dla nich, powstają specjalne, odchudzone wersje aplikacji mobilnych.

Galeria Go nie dla wszystkich

Również Google dostrzega potrzebę tworzenia oszczędniejszych rozwiązań. Firma stara się łatać braki w portfolio aplikacji i tym sposobem do użytkowników trafia właśnie Galeria Go. Program jest dostępny na wielu rynkach, w tym w Polsce, ale nie każdy będzie miał możliwość jego pobrania. Okazje się, że jednym z wymagań minimalnych stawianych przed smartfonem jest konieczność pracy w środowisku Android 8.1 lub wyższym. Gros budżetowców pracuje na starszych edycjach Zielonego Robota, dlatego też ograniczenie jest dość odczuwalne.

Aplikacja „waży” skromne 10 MB i pozwala na pracę offline. Bez większych problemów możemy za jej pomocą edytować fotografie i korzystać z predefiniowanych folderów tworzonych przez sztuczną inteligencję. SI rozpoznajcie także obiekty oraz osoby, dzięki czemu segregacja jest o wiele skuteczniejsza.

Czy warto pobrać Galeria Go? Jeśli szukacie lekkiego programu do zarządzania zdjęciami i nie chcecie stawiać na niepewne rozwiązania, aplikacja od Google wydaje się mieć mnóstwo sensu. Apkę, która zadziała na TYCH smartfonach znajdziecie w Sklepie Play.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment