Retro Bity, Bajty i Elektrony

Tematyka retro cieszy się niesłabnącą popularnością, o czym świadczą coraz to nowe wydarzenia, na które chętnie przybywają miłośnicy starych platform kierowani sentymentem oraz zwabieni modą na to, co minione młodzi ludzie.

Dopiero co zdawaliśmy relację z zakończonego w Gdańsku Silly Venture 2k16, czyli zlotu poświęconego platformom z rodziny Atari. Dla miłośników tego typu rozrywki szykuje się kolejne wydarzenie, tym razem w stolicy. Retro Bity, Bajty i Elektrony powinny przyciągnąć tłumy spragnionych sprzętu i gier retro ludzi.

Sentyment ma to do siebie, że pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Co prawda istnieją ludzie, którzy sentymentami się w życiu nie kierują, jednak my należymy do osób, które powracają do rzeczy poznanych w dzieciństwie i pielęgnują o nich pamięć. Dorosłość to ten okres w życiu, kiedy na pasję zostaje mało czasu, a szczęściarzami są ci, którzy mogą poświęcić jej sporo godzin w tygodniu. Praca na kilka etatów i liczne obowiązki powodują, że od czasu do czasu uda się chociaż zajrzeć na półkę z konsolami i starymi komputerami. Na odpalenie którejkolwiek z platform nie wystarcza w naszym życiu czasu. Może czasami ktoś akurat poprosi o prezentację którejś z nich i wtedy nie ma wyjścia – trzeba znaleźć tę odrobinę czasu i odpalić sprzęt.

O tym, że retro sprzęty mają się w dzisiejszych czasach dobrze nie trzeba nikogo przekonywać. Wystarczy popatrzeć na liczbę nowych produkcji, które pojawiają się również na bardziej niszowe platformy. Co ciekawe, na każdym ze zlotów pojawia się coraz więcej młodych ludzi, których nie było jeszcze na świecie w czasach, gdy królował dany sprzęt. Mimo tego retro platformy wabią ich do siebie i zmuszają do próby stworzenia jakiejś produkcji, choćby miała to być grafika. W dobie emulatorów i wszechobecnych gier, do których ma się natychmiastowy dostęp dzięki Internetowi, nie zrozumieją oni jednak, co znaczyło zdobywanie gier i czym była radość z nowej dyskietki czy cartridge’a. Każda nowa gra traktowana była z należną czcią, a pojawienie się świeżego tytułu w domu była świętem.

Dzięki wydarzeniu Retro Bity, Bajty i Elektrony każdy ma szansę przenieść się do czasów, kiedy rewolucja informatyczna dopiero była w powijakach. Jeśli na dźwięk nazwy Atari 65XL/XE, ZX Spectrum czy Commodore 64 kręci Ci się w oku łza, a obraz na monitorach i telewizorach z epoki wzbudza Twoje zainteresowanie, to to wydarzenie jest dla Ciebie. Jeśli nie znasz tych komputerów, a wszyscy o nich mówią i nie chcesz się wstydzić w towarzystwie, że nie znasz klasyki, koniecznie przyjdź na wydarzenie. Nie zabraknie też atrakcji dla fanów „pieców”, czyli komputerów PC. To co, może partyjkę w Dynablastera?

Wydarzenie:

Co: Retro Bity, Bajty i Elektrony,

Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 313 im. Polskich Odkrywców, ul. Jana Cybisa 1, 02-784 Warszawa,

Kiedy:  3.12 – 4.12.2016, godz. 10:00-20:00.

Bilety w cenie 8 zł normalny i 6 zł ulgowy. 

Więcej informacji o wydarzeniu na Facebooku

____________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...