You are here
Roccat Isku – klawiatura (nie)tylko dla profesjonalistów Sprzęt 

Roccat Isku – klawiatura (nie)tylko dla profesjonalistów

Użytkownicy komputerów, lubujący się w grach, doskonale zdają sobie sprawę z tego jak ważnym akcesorium jest klawiatura. Mnogość funkcji, ergonomia oraz duże możliwość customizacji… to elementy składowe mające wpływ na decyzję o zakupie konkretnego modelu. Jednak, jeśli chcemy być pewni jakości produktu, powinniśmy wybrać sprawdzonego producenta.

roccatisku750x300

Do takich  z pewnością można zaliczyć Roccat.  Firma specjalizuję się w produkcji artykułów progamingowych, lecz urządzenia powinny zostać docenione również przez mniej zaawansowanych gamerów.

Stojąc przed wyborem konkretnego modelu klawiatury mającej nam posłużyć przez bliżej nieokreślony czas, powinniśmy zainteresować się modelem Roccat Isku.

Na początek warto wspomnieć o rozmiarach urządzenia. Te są sporę, gdyż wraz ze zintegrowaną podpórką do nadgarstka osiągają 245 x 500 mm.  Chcąc cieszyć się rozrywką przy pomocy Isku, warto przygotować wcześniej odpowiednią ilość wolnego miejsca na biurku. Brak możliwości odłączenia „podpórki” można uznać za wadę, prawdopodobnie jedyną.

Iskur6

W nowej klawiaturze Roccat mamy do czynienia z klasycznym układem głównych klawiszy. Na górnej części znajdziemy belkę z klawiszami, odpowiadającymi za obsługę funkcji multimedialnych. Dodatkowo użytkownik po lewej stronie urządzenia ma dostęp do pięciu programowalnych makr. Skoro już jesteśmy przy makrach… możliwe jest nagrywanie ich w „locie” za pomocą specjalnego przycisku.

Producent nie zapomniał także o zagospodarowaniu podpórki i umieścił w niej trzy klawisze, dokładnie pod spacją. Ich funkcje możemy dowolnie zmieniać, lecz radziłbym robić to z rozwaga. Ich głośny dźwięk bywa lekko irytujący. Membranowa klawiatura główna pracuje miękko, lecz posiada wyczuwalny skok. Rozsądne rozmieszczenie klawiszy zapobiega męczeniu się dłoni przy długotrwałej rozrywce.  

Podświetlenie możemy regulować w  sześciostopniowej skali, dzięki czemu niezależnie od pory dnia lub nocy będziemy mogli bez problemu odczytać poszczególne oznaczenia klawiszy.

Iskur1

To co jeszcze wyróżnia Roccat to ogromne możliwości konfiguracyjne. Decydując się na pobieranie sterowników ze strony producenta, dostaniemy specjalną aplikację pozwalającą na głęboko idącą ingerencję w poszczególne ustawienia.

Tak, więc jeśli poszukujecie dobrej klawiatury, mając przy tym sporo miejsca na biurku, zdecydowanie polecamy Roccat Isku. Dostępny w atrakcyjnej cenie w naszym sklepie.

Related posts

Leave a Comment