Rosyjski rząd wesprze finansowo patriotyczne gry

Rosyjskie władze wpadły na kolejny genialny pomysł. Postanowiły poprawić wizerunek swojego kraju za pośrednictwem gier. W ociepleniu wizerunku ma pomóc także zakaz sprzedaży zachodnich tytułów, które „zakłamują historyczne fakty”, na lokalnym rynku.

 

Na łamach dziennika Izwiestia wypowiedział się Arseny Mironow – doradca rosyjskiego Ministra kultury, Władimira Medinsky’ego: „Główną rzeczą, której oczekujemy od producentów gier wideo, jest realistyczne i wierne historii odtworzenie wydarzeń. Gry wideo mają nie tylko dostarczać rozrywki, ale także uczyć i odgrywać kluczową rolę w edukacji patriotycznej”.

Pierwsze „zlecenie” rosyjskich władz ma być związane z awiacją militarną w czasach I wojny światowej. W tej chwili są na etapie negocjacji z rodzimymi studiami, które mogłyby się podjąć takiego zadania. Prace nad produkcją mają ruszyć, już w przyszłym roku.

Rosyjski rząd wyraża także zaniepokojenie wywołane obecnością na rynku gier, które: „ukazują rosyjskiego żołnierza z czasów II wojny światowej jako złodzieja, podpalającego domy cywilów„. Posiłkował się przy tym przykładem studia Relic EntertainmentCompany of Heroes.

Myślicie, że produkcje zlecone przez rosyjski rząd, będą obiektywne, a nie tworzące nowej, lepszej historii Rosji?

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...