You are here
Rosyjski rząd wesprze finansowo patriotyczne gry Gry 

Rosyjski rząd wesprze finansowo patriotyczne gry

Rosyjskie władze wpadły na kolejny genialny pomysł. Postanowiły poprawić wizerunek swojego kraju za pośrednictwem gier. W ociepleniu wizerunku ma pomóc także zakaz sprzedaży zachodnich tytułów, które “zakłamują historyczne fakty”, na lokalnym rynku.

 

Na łamach dziennika Izwiestia wypowiedział się Arseny Mironow – doradca rosyjskiego Ministra kultury, Władimira Medinsky’ego: „Główną rzeczą, której oczekujemy od producentów gier wideo, jest realistyczne i wierne historii odtworzenie wydarzeń. Gry wideo mają nie tylko dostarczać rozrywki, ale także uczyć i odgrywać kluczową rolę w edukacji patriotycznej”.

Pierwsze „zlecenie” rosyjskich władz ma być związane z awiacją militarną w czasach I wojny światowej. W tej chwili są na etapie negocjacji z rodzimymi studiami, które mogłyby się podjąć takiego zadania. Prace nad produkcją mają ruszyć, już w przyszłym roku.

Rosyjski rząd wyraża także zaniepokojenie wywołane obecnością na rynku gier, które: “ukazują rosyjskiego żołnierza z czasów II wojny światowej jako złodzieja, podpalającego domy cywilów“. Posiłkował się przy tym przykładem studia Relic EntertainmentCompany of Heroes.

Myślicie, że produkcje zlecone przez rosyjski rząd, będą obiektywne, a nie tworzące nowej, lepszej historii Rosji?

Related posts

Leave a Comment