This War of Mine zadebiutowało na urządzeniach mobilnych

Produkcja polskiego zespołu „11 Bit Studios”, która podbiła serca zyskała licznego grona pecetowych graczy rusza, na podbój urządzeń z systemami operacyjnymi „Android” oraz „iOS”.

Zgodnie z obietnicami twórców użytkownicy urządzeń przenośnych otrzymali wczoraj swoją wersję tytułu. Niestety gry na ten moment nie udało się dostosować do wyświetlaczy iPhone’ów, jednak jak obiecują autorzy spróbują popracować nad przystosowaniem interfejsu do obsługi na mniejszych ekranach niż te oferowane przez tablety (iPad).

Za sukcesem „This War of Mine” stoi umiejętne połączenie niebanalnego pomysłu z jeszcze lepszą realizacją, co przełożyło się na niezłe oceny recenzentów jak i opinie zwykłych graczy. Tak więc kwestią czasu było, kiedy tytuł trafi na urządzenia mobilne, zważywszy że studio ma już doświadczenie w tworzeniu produkcji na te platformy (za przykład posłużyć może chociażby seria „Anomaly”).

Nietypowo jak na grę wojenną wcielamy się nie w żołnierza, lecz zwyczajnego cywila, którego jedynym celem jest przeżycie w świecie ogarniętym wojną. Do dyspozycji oddano nam grupę ocalałych, którymi mamy się „opiekować”. Nie obejdzie się niestety bez podejmowania moralnie wątpliwych wyborów, co jest mocnym punktem tytułu – melancholijni gracze bez pudełka chusteczek, niech lepiej do rozgrywki nie zasiadają!

Sama gra na urządzenia przenośne nie różni się za wiele od swojego „stacjonarnego” brata. Zawartość oraz mechanika pozostały bez zmian. Jedynie przystosowano model sterowania do sprzętu z ekranami dotykowymi, bez potrzeby używania klawiatury i myszki, jak to miało miejsce w przypadku wersji PC.

Warto wspomnieć, też o tym, że w zeszłym tygodniu „11 Bit Studios” przekazało 65 tysięcy dolarów na rzecz fundacji charytatywnej „War Child”. Pieniądze uzyskali, dzięki wsparciu konkretnych graczy, którzy zakupili „War Child Charity DLC”.

http://www.youtube.com/watch?v=FYOFI6d0IK0

Wersję „This War of Mine” na sprzęt „Apple’a” znajdziemy w „App Storze”, a zapłacimy za nią 9,99 euro. Jeśli jesteśmy natomiast posiadaczami urządzeń z „Androidem” powinniśmy udać się do e-sklepu „Games Republic” (9,99 euro) oraz „Google Play” (39,99 zł.). Jeśli wśórd czytających jest ktoś, kto jeszcze nie grał w wersję przeznaczoną na komputery osobiste, zapraszam tutaj oraz tu.

Źródło: 11 bit studios

___________________________________________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz zapoznania się z ofertą naszego e-sklepu.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...